Нa Cyмщинi пoчaлacя oпepaцiя «Пepвoцвiт-2012»

23358331.jpg 


У рамках операції «Первоцвіт – 2012» Державною екологічною інспекцією у Сумській області вживаються заходи щодо посилення контролю за збереженням об’єктів рослинного світу.
 
Щороку у березні-квітні наші погляди милують різнобарвні першоцвіти. Але часто-густо вони рясніють не на лісових галявинах, а у кошиках бабусь-продавчинь. Відтак, уже незабаром очікується поповнення стихійних квіткових ринків «першими вісниками тепла» – щойнозірваними підсніжниками, черемшею тощо. Незважаючи на те, що багато ранньовесняних рослин є рідкісними та зникаючими, торгівля ними є традиційним явищем для всієї України, і Сумщина тут не є винятком. Найчастіше в продажу на території Сумської області з’являється ведмежа цибуля.

25313663.jpg 

Слід зазначити, що інші види рослин, які занесені до Червоної книги України, завдяки діяльності державних інспекторів з охорони довкілля та громадських організацій в регіоні майже не продаються. Проведена робота стала дуже значним внеском в охорону природи, адже шкода, яка щовесни завдавалася природі – неоціненна.

98451837.jpg 

Якщо рослину зірвати у стадії цвітіння, вона загине до наступного сезону, і, відповідно, не матиме насіння. Отже, якщо люди і надалі масово зриватимуть ранньовесняні квіти, вони можуть зникнути з природи взагалі. Задля збереження популяцій ранньовесняних рослин, Державна екологічна інспекція у Сумській області розпочала проведення заходів у рамках щорічної загальнодержавної весняної операції «Первоцвіт». В її ході перевіряється дотримання вимог природоохоронного законодавства в найбільших місцях зростання популяцій ранньоквітучих рослин на території Сумської області. Крім цього, Інспекцією здійснюються рейдові перевірки у місцях торгівлі з метою виявлення фактів та недопущення продажу рідкісних, малопоширених і зникаючих весняних рослин, занесених до Червоної книги України, які є об’єктами особливої охорони та національним надбанням. Окрім державних інспекторів до рейдів залучаються представники правоохоронних органів та громадськість. Продаж рослин, які занесені до Червоної книги України, є порушенням законодавства, передбаченого статтями 10, 30, 31, 40 Закону України «Про рослинний світ». При виявленні фактів продажу вищезазначених рослин, винні особи будуть притягуватись до адмінвідповідальності за ст. 88 прим.1 Кодексу України про адмінправопорушення з накладенням штрафу розміром від 9 до 24 неоподаткованих мінімумів (від 153 до 408 грн.).

71310909.jpg 

Шановні жителі Сумщини! Державна екологічна інспекція у Сумській області закликає всіх свідомих жителів та гостей регіону долучитися до операції «Первоцвіт – 2012». Просимо вас не зривати і не купувати рідкісні та малопоширені червонокнижні рослини; задуматися над тим, якої шкоди ви завдасте: по-перше, власному гаманцю, повівшись на повідку у своєї жадібності, а по-друге, навколишньому природному середовищу, зробивши свій внесок у безповоротне винищення цілих популяцій рослин! Пам’ятайте: краса та безпека унікальної природи України, зокрема, Сумщини, лише в наших руках!

Джерело:
http://www.dei.sumy.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=273&Itemid=29
На Сумщині розпочато операцію “Первоцвіт”

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: