Нa Кpacнoпiльщинi пaciчники пoтepпaють вiд xiмiчнoї aтaки мicцeвoгo пiдпpиємця

 

Днями у селі Самотоївка Краснопільського району фермери обробили поля отруйними речовинами. Пасічники обурені, бо про це їх ніхто не попередив. Усі бджоли, що збирали там мед загинули. В живих залишились лише так звані «робочі».

Петро Іванович потрапив до лікарні після тяжкої втрати. За одну ніч загинули сотні бджіл із його пасіки, яких він так любив і вирощував майже чверть століття.
«Фермер потравив соняшник. Після цього туди полетіли пчоли та потравилися. Мені стало зле, почало давити в сердці. Сьогодні я пішов до лікарні. Мене поклали в кардіологію», — розповідає пасічник Петро Биков.

97853210.jpg

Прихопивши із собою ліки, чоловік згодився показати нам свою пасіку у селі Самотоївка.

«Не знаю що і робити. Пасіка пропала, вона вже не відновиться після цього», — говорить пасічник.

Місцеві бджолярі впевнені: усі пасіки цього села постраждали від обробки поля. А зараз тільки розпочався медовий сезон. Родина Горенко у відчаї, адже бджоли десятки років були основним їхнім прибутком.

«У мене 200 бджолиних сімей. В мене рік накрився, я банкрот», — говорить пасічник Іван Горенко.

Втрати пасічників великі, адже кожна бджолина сім’я коштує приблизно півтори тисячі гривень.

Отримати коментар фермера нам не вдалося – телефони не відповідають. Натомість сільський голова нас запевнив: підприємець, що обробив поле, у смерті бджіл не винен.

«Ще не доведено, що то з того поля. Підприємець говорить, що обробляв фунгіцидами, які не страшні для бджіл», — коментує сільський голова Самотоївки Іван Перерва.

Тим часом обробка полів триває. Зараз ще на одному полі спеціальною технікою обробляють кукурудзу. Яку там використовують речовину та чи безпечна вона для комах, ніхто коментувати не береться. Наразі пасічники готують позов до суду та підраховують збитки.
http://sts.sumy.ua

Від редакції: Сьогодні з цією проблемою жителі Самотоївки, що втратили бджіл, звернулись до газети “Перемога”. Вони вимагають дізнатись і оприлюднити винуватця (чи винуватців) неподобства, яке спричинило загибель пасік та довело до збитків та лікарняного ліжка пасічників. Матеріал готується.

http://krasnews.at.ua/news/na_krasnopilshhini_pasichniki_poterpajut_vid_khimichnoji_ataki_miscevogo_pidpriemcja/2017-06-16-7936
Джерело: Краснопілля 04_kray_logo
Поділитися цим:

Один коментар

  • Mister Mister

    Тут вже питання моралі.Навряд чи буде результат, якщо вже і голова села на боці фермера, то тут справа майже безнадійна. Слід розуміти, що голова села не буде псувати відносини з можливим потенційним спонсором, тут мабуть є певна залежність. Дійсно позов до суду є мабуть єдиним методом профілактики подібних випадків. Бджіл потрібно дослідити у спеціальній лабораторії і зразки соняшнику теж, потім можна подати до суду на відшкодування збитків, та моральної шкоди, але це дуже важка справа тягатися з лукавими! Ще раз повторюся – це питання моралі!

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: