На Сумщині та Краснопільщині піротехніки знешкодили боєприпаси часів минулих війн

Протягом тижня, групою піротехнічних робіт Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій (м.Ромни), було знищено фугасну авіаційну бомбу (ФАБ-50), 6 артилерійських снарядів (122, 76 мм.), 133 мінометних (120, 82 мм.) та протитанкову (ТМ-62 М) міни, 30 гранат М-39, 20 запалів BZE, 20 набоїв часів Другої світової війни, виявлені у Охтирському, Великописарівському, Конотопському, Краснопільському, Сумському, Путивльському, Кролевецькому та Лебединському районах.

Зокрема, на Краснопільщині у лісі поблизу с.Великий Бобрик, де раніше лісник натрапив на 12 мінометних мін, під час обстеження території за допомогою спецобладнання, роменські піротехніки Державної служби України з надзвичайних ситуацій виявили 120 мінометних мін, 30 гранат, 20 запалів та 20 набоїв. Фахівці вилучили 190 вибухонебезпечних предметів, вивезли у спеціально відведене місце і знищили шляхом підриву.

Рятувальники наголошують, навесні кількість знахідок боєприпасів часів минулих війн значно зростає. Це пов’язано, перш за все, з початком земельних та активізацією будівельних робіт. Тому натрапивши на предмет, схожий на боєприпас, в жодному разі не торкайтеся його, а тим більше, не намагайтеся вилучити та перенести. Припиніть будь-які роботи у даному районі, по можливості, огородіть місце знахідки підручними засобами. Про виявлення боєприпасу негайно повідомте Службу порятунку за номером «101» та правоохоронні органи за номером «102». Пам’ятайте, що роботи з вилучення та знешкодження вибухонебезпечних предметів можуть проводити лише відповідні фахівці – піротехніки Державної служби України з надзвичайних ситуацій!

Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: