Нaм є з кoгo бpaти пpиклaд

66061394.jpg
 

В кінці навчального року на ім’я пошуковців нашої школи прийшов лист від зовсім незнайомої нам людини – П’янкова Володимира Олександровича. Лист містив прохання поділитися матеріалами про нашого земляка Ларіна Михайла Петровича. Під час роботи табору праці та відпочинку «Юність» нам вдалося побувати у нього в гостях. І сьогодні хочеться поділитися своїми враженнями від цієї зустрічі.

В свої 95 років Володимир Олександрович енергійний, життєрадісний, сповнений ентузіазму, цікавий співрозмовник. В розмові з ним ми дізналися, що він особисто був знайомий з Героєм Радянського Союзу Марченком Іваном Тимофійовичем, уродженцем нашого села Осоївка.

В книзі «Мій п’ятий океан» наш співрозмовник описує свій бойовий шлях та ділиться враженнями від зустрічей з фронтовими побратимами на дорогах війни. Він писав: «Среди искусных мастеров боя, разведки и фотографирования плавсредств славится Иван Марченко. Мы с ним ровесники. Словоохотливый собеседник. Родом с Украины, детство прошло в с. Осоевка, на границе с Россией, потому отлично знает русский язык. Перед службой в Армии работал в Сумах.

Однажды наши катера возвращались в Новороссийск. Их атаковали «мессера». Группа капитана Марченко возвращалась с боевого задания. По рации он получил приказ прикрыть катера. Разделившись на две пары, капитан с ведомым занял выгодную позицию, а второй паре приказал навязать бой. В нужный момент пара ведущего ринулась с высоты и атаковала врага, который не ожидал засады. Два стервятника были сбиты, а катера – спасены. Группу командир привёл без потерь на базу – в Геленджик. Капитану И.Т. Марченко 5 ноября 1944 года присвоено звание Героя Советского Союза.»

Крім того, ми з’ясували, що серед його друзів-поетів ще один наш земляк Ларін Михайло Петрович. Володимир Олександрович розповів цікаву історію свого особистого знайомства з Ларіним. Заочно знайомі вони були давно. Поет Михайло Ларін був активним дописувачем в районні газети Сумщини. Неодноразово від надсилав свої поезії і в районну газету Лебединщини «Будівник комунізму», де працював кореспондентом Володимир Олександрович. Через декілька років активного листування вони зустрілися в Києві на літературних читаннях. У розмові з’ясувалося, що вони ще й бойові побратими, воювали разом на Кавказі, Чорному морі, звільняли Керч.

П’янков Володимир Олександрович – поет, заслужений журналіст України, льотчик, учасник Великої Вітчизняної війни, автор 11 книг про участь сумчан в Великій Вітчизняній війні. Однією з останніх його робіт «Велич Кожедуба» – книга про тричі Героя Радянського Союзу Івана Микитовича Кожедуба.

53159572.jpg

Поверталися ми не з порожніми руками. На згадку про зустріч автор подарував в шкільний історико-краєзнавчий музей свої дві книги. Враження були незабутні. Володимир Олександрович – приклад для наслідування. Незважаючи на свій поважний вік, веде здоровий спосіб життя, активно займається спортом, ділиться своєю життєвою мудрістю з молодим поколінням, займає активну життєву позицію.

26 червня П’янков Володимир Олександрович святкує своє 96-річчя. Від всього колективу Осоївського НВК вітаємо іменинника зі святом. Бажаємо міцного здоров’я, творчих успіхів, плідної праці над черговою книгою з історії рідного краю.

Марина Змисля,
учениця 7 класу Осоївського НВК

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: