Нe пaли!

27062681.jpg 

На перший погляд, суха минулорічна трава здається мертвою, та, насправді, на сухих пагонах і серед них вирує життя, мільйони різноманітних істот під час зими саме тут знаходили собі притулок в очікуванні весни. Тут живуть багато видів тварин, від найменшої, але такої корисної мурашки, і до відносно більших ящірок, полівок, їжаків…  А також найрізноманітніші жуки, павуки, коники, равлики, личинки багатьох красенів-метеликів…

Щороку з настанням весни в пожежників, лісівників та екологів виникає зайвий клопіт: попри постійні зауваження про шкоду від спалювання сухої трави та бур’янів – підпали тривають. Бездумна діяльність та необережність людей – головна причина всіх тих нещасть, що приносять пожежі.

Новини рясніють численними повідомленнями про чергову «епідемію» підпалів трави та пожежі в лісах, лісопосадках, степу, луках… Як видно, роз’яснювальна робота мало що дає… Власне, у цій справі своє остаточне слово (а головне – дії) мають сказати і показати пожежники, екологи, правоохоронні органи, які й отримують за це зарплату.

Наприклад, ось зовсім свіже офіційне звернення Державної інспекції техногенної безпеки України:
http://www.ditb.gov.ua/news/452.html
20.03.2012

Звернення Державної інспекції техногенної безпеки України до громадян
щодо недопущення пожеж через спалювання сухої трави


Шановні громадяни!
 
Протягом вихідних (17-18 березня) в державі виникло 850 пожеж. Нагадаємо, що за 2 місяці поточного року кількість пожеж збільшилася на 26,7%, а кількість загиблих осіб – на 17,6 відсотків.

Як свідчить статистика, з настанням весни збільшується кількість пожеж у природних екосистемах та на території житлового сектору з причин необережного поводження людей з вогнем. Масові пожежі в лісах, степах, на торфовищах можуть виникати в спеку, при засухах, випалюванні сухої трави, необережному поводженні з вогнем тощо. Такі пожежі можуть викликати загоряння будівель, дерев’яних стовпів ліній електромереж та багато іншого.

18 березня о 15 год. 42 хв. у Білгород-Дністровському районі Одеської області на території Нижньодністровського Природного Національного парку працівниками в глибині плавнів виявлено осередкові загоряння очерету на площі близько 19 га. Станом на 7 год. 19 березня ознак горіння не виявлено.

Понад 50 випадків спалювання сухої трави за минулі вихідні зареєстровано на Закарпатті.

Враховуючи такий стан справ, Державна інспекція техногенної безпеки звертається до громадян держави з проханням дотримуватися елементарних вимог безпеки під час перебування на природі, дачній ділянці, приватному житловому секторі:
    намагайтеся, щоб на вашій ділянці було якнайменше сміття: купи скошеної трави, зрізані або сухі гілки краще відразу перенести на смітник;
      розпалювання багать для спалювання сухого листя, бадилля, сміття тощо на території житлових будинків садибної забудови, дач, садових ділянок дозволяється на відстані не менше 15 м від житлових та господарських будівель і лише під наглядом дорослих. Забороняється розведення багать у вітряну погоду.

Пам’ятайте, що електромережа від перевантаження може спалахнути, тож не вмикайте одночасно кілька електроприладів в одну мережу!

Біля будинку обов’язково має бути ємність із водою, а в будинку – вогнегасник!

При перших ознаках пожежі відразу телефонуйте 101!

41265558.jpg 

Дуже детально та аргументовано про те, чому не можна випалювати суху траву та листя, тут:
Чому не можна випалювати траву і до чого це призводить

НЕ ПАЛИ ЛИСТЯ — НЕ ШКОДЬ СОБІ ТА ПРИРОДІ

Довідково:

Кодекс України про адміністративні правопорушення

Стаття 77-1. Самовільне випалювання рослинності або її залишків

Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння –

тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, –

тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.


Стаття 245 Кримінального кодексу України:
Знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу


1. Знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом –

караються штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів (5100 — 8500 грн.) доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

2. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, — караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: