НOВИНИ КPACНOПIЛЬCЬКOЇ ГPOМAДИ

 

ОБГОВОРИЛИ КОНЦЕПЦІЮ СТВОРЕННЯ ТА ОБЛАШТУВАННЯ ПАРКУ ІМЕНІ Л. ЖАБОТИНСЬКОГО

40298898.jpg

Краснопільський селищний голова об’єднаної територіальної громади Юрій Яремчук провів виїзну нараду з представниками місцевих підприємств та служб з питань реалізації проекту закладення скверу ім. Леоніда Жаботинського.

– Даний проект передбачає розміщення на території парку силових тренажерів, дитячого майданчику, бесідки, буде проведено озеленення території та встановлено декоративну огорожу.

Паралельно проводитимуться роботи по реконструкції будівлі клубу, в якому згодом буде розташовано музей спортивних досягнень Краснопільщини. Наразі вже замовлено та виготовляються металопластикові вікна і двері та заплановано фарбування фасаду. Це ті роботи, які передбачаються в нинішньому році. З наступного року буде проведена заміна покрівлі та проведені внутрішні роботи, – відмітив Юрій Яремчук.

Керівник громади також зазначив, що поки не визначено який саме буде мати вигляд пам’ятний знак видатному земляку-важкоатлету.

81380921.jpg

– Робота в даному напрямку триває і ми найближчим часом визначимося з його виглядом. Крім того, ведуться перемовини з різними меценатами України та міста Сум з питань їх участі в облаштуванні даного парку, – підкреслив Юрій Яремчук.

Також поряд з парком буде облаштовано прилеглу територію та зупинку громадського транспорту.

– В наступному році ми будемо відзначати 80 років з дня народження нашого славетного земляка, тому ці заходи повинні бути проведені на належному рівні, а відповідні роботи по створенню скверу мають бути виконані вчасно, – резюмував Юрій Яремчук.

БЛАГОУСТРІЙ – ЦЕ ВІЗИТНА КАРТКА КОЖНОГО НАСЕЛЕНОГО ПУНКТУ

44197501.jpg

Благоустрій – це візитна картка кожного населеного пункту, кожної громади. Стан вулично-дорожньої мережі, освітлення, озеленення та чистота села чи селища – оцінка діяльності як місцевої влади, так і громадськості. Це показник рівня участі об’єднаної громади у вирішенні проблем та перспектив розвитку сфери благоустрою, комунального господарства, закладів соціальної сфери тощо.

– Створення комфортних умов проживання жителів громади – чи не найголовніший напрямок в нашій роботі. Спорудження дитячого майданчика, створення тематичного парку, чи навіть звичайне облаштування тротуарної доріжки – всі ці завдання мають вирішуватись поряд з основними питаннями, такі як наповнення і виконання бюджету, створення нових робочих місць, забезпечення функціонування закладів освіти, охорони здоров’я тощо. Також слід зазначити, що селищною радою розробляються правила благоустрою, – відмітив Юрій Яремчук.

Так, на сьогоднішній день є ряд проектів над якими працює Краснопільська ОТГ. Одним із яких є реконструкція центральної площі селища, де вже розпочалися підготовчі роботи. Будуть здійснені заходи по водовідведенню від будівлі Палацу культури, територію площі вимощено плиткою та облаштуються клумби і квітники. Загальна вартість робіт складає понад один мільйон гривень. Відповідні кошти були залучені згідно угоди про соціально-економічне співробітництво з м. Суми.

Наступним об’єктом, де вже розпочались роботи – є спорудження при в’їзді до стадіону «Колос» декоративного знаку. Тут, зокрема, планується вимощення прилеглої території плиткою та її озеленення.

Окремим пунктом визначений проект по створенню в районі Успенки парку Леоніда Жаботинського, який передбачає створення рекреаційної зони, спорудження пам’ятного знаку Л. І. Жаботинського та розміщення спортивного та дитячого майданчиків. На даний час вже вимощені тротуарні доріжки та продовжуються роботи по облаштуванню прилеглої території. Крім того, паралельно ведуться роботи по ремонту будівлі клубу, який згодом буде слугувати музеєм спорту.

На стадії завершення роботи по спорудженню нової тротуарної доріжки по вул. Перемоги, де лише залишилось прибрати прилеглу територію.

Також спільно з Краснопільською районню організацією Української спілки ветеранів Афганістану ведуться роботи по реконструкції пам’ятного знаку воїнів-інтернаціоналістів та прилеглої до нього території.

Керівництвом Краснопільської об’єднаної територіальної громади спільно з депутатським корпусом та соціально-відповідальним бізнесом значна увага приділяється розвитку сільських територій, де також проводяться заходи з благоустрою, покращення роботи закладів охорони здоров’я, освіти та культури.

Зокрема проводяться роботи по облаштуванню місць роздільного збирання твердих побутових відходів в Осоївському, Угроїдському, Самотоївському та Чернеччинському старостинських округах і в селищі Краснопілля. Так на території села Осоївка передбачається 5 таких майданчиків.

В Самотоївці днями на території дитячого садочка «Колосок» з метою організації дозвілля дітей дошкільного віку, прищеплення інтересу до здорового способу життя і спорту встановлено спортивно-ігровий комплекс, який споруджено завдяки спонсорської допомоги СТОВ «Думівське», а в Осоївці планується встановлення вуличних тренажерів на суму 80 тис. грн.

– Красноснопільська об’єднана територіальна громада повинна стати своєрідним “будівельним майданчиком” та центром проведення реформ.

Позитивні зміни на краще мають спонукати кожного жителя громади до прагнення здобуття нових цілей та починань заради кращого майбутнього нашої громади, – зазначив Юрій Яремчук.

У КРАСНОПІЛЬСЬКІЙ ОТГ З’ЯВИТЬСЯ ЦЕНТР БЕЗПЕКИ ГРОМАДИ

Керівник Краснопільської об’єднаної територіальної громади Юрій Яремчук взяв участь у засіданні круглого столу, де обговорювалась концепція та дизайн-проект Центру безпеки громад в Краснопільській та Недригайлівській ОТГ.

Запрацювати центри можуть уже в наступному році. Про це на прес-конференції у Сумському підрозділі «Центру розвитку місцевого самоврядування» повідомив заступник голови Сумської облдержадміністрації Іван Боршош.

За основу проекту була взята модель Центру в Бельгії. Згідно з концепцією центру, в одному приміщенні будуть розміщені: центр екстреної медичної допомоги, управління НС та правоохоронці. Також буде диспетчер, який і прийматиме всі виклики.

Центр безпеки громади обладнується спеціальним пожежним автомобілем з цистерною, засобами пожежогасіння та засобами аварійно-рятувального призначення. Особовий склад ЦБГ залучається не тільки для гасіння пожеж, але й для виконання робіт рятувального чи попереджувального характеру, зокрема допомоги при дорожньо-транспортних пригодах, очищення доріг від снігових заметів, ліквідації руйнувань тощо.

– Орієнтовна площа проекту буде трохи більше 500 кв метрів. Що стосується корисної площі, тобто місця, де будуть знаходитися відповідні служби, то це буде десь 480 кв. метрів. 30-40 соток для цього в принципі достатньо. Там будуть кімнати і для відпочинку, і для прийому їжі і душові, і окремо конференц-зала, – зазначив керівник проектного підприємства «Сумбудпроект» Богдан Лащ.

За словами заступника голови облдержадміністрації Івана Боршоша, концепція центру безпеки за підсумками обговорення ще буде доопрацьована і через кілька тижнів її подадуть на розгляд комісії з відбору проектів, які фінансуватимуться за кошти Державного фонду регіонального розвитку.

Створити ж центри за попередніми підрахунками мають уже наступного року. Кошти на них виділятимуть за умови співфінансування з місцевого та державного бюджетів, грантових і міжнародних програм.

– На сьогодні в громаді діють добровільні пожежні підрозділи, проте в майбутньому цього буде недостатньо. Нинішня аварійно-рятувальна система потребує реформування.

Такі центри – це те, що зараз потребує кожна громада. Вони працюватимуть починаючи з ліквідації аварійних дерев і до боротьби з негодою взимку.

Наразі перший етап – це буде замовлення виготовлення робочого проекту. Далі – опрацювання того, як будуть взаємодіяти служби, який буде штат та як саме буде функціонувати цей центр. З місцем розташування майбутнього Центру безпеки ми вже визначились, – зазначив керівник Краснопільської об’єднаної територіальної громади Юрій Яремчук.

Поряд з цим представниками Краснопільської ОТГ було внесено ряд пропозицій щодо включення в проект будівництва Центру безпеки розміщення систем оповіщення та відеоспостереження, що в свою чергу передбачало б спорудження ретрансляційної вежі тощо.
За інформацією Краснопільської селищної ради і Сумської облдержадміністрації
http://krasnews.at.ua/news/novini_krasnopilskoji_gromadi/2017-10-22-8594

Джерело: Краснопілля 04_kray_logo
Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: