Oaзиc кpacи тa пpaцi Микoли Пiвня

 

33875857.jpg

Вигляд та розмір обійстя краснопільчанина Миколи Івановича Півня з першого погляду дає зрозуміти, скільки любові та праці щоденно потребує цей оазис краси. Охайно підстрижена “жива огорожа”, зеленою ковдрою стелиться в дворі трава, а стежка, оточена кульками-ліхтарями, веде до привітної господи. І ось він, чемний, скромний, уважний наш земляк Півень Микола Іванович. Без зайвої напруги та гордістю відразу знайомить зі своїм улюбленим захопленням – пасікою.

Це медове господарство на сьогоднішній день налічує 150 бджолосімей. Згідно ландшафту садиба розташована на схилі до урочища Бабачина. Саме ця особливість спонукала пасічника на створення мотонаван-тажувача для вивезення магазинів. Так, як транспортування вуликів на зимівлю та навпаки, вивезення на медозбір, вимагало великої затрати фізичних ресурсів. І ось задумка втілена в життя. Цей агрегат ніяк не схожий на кустарний, з легкістю, за допомогою одного керманича, підіймає та транспортує магазини до місця призначення.

З великим захопленням господар розповідав про бджіл-трудівниць: “Все почалося з того, що випадково до рук мені потрапила книга “Бджільництво”. Так у 1985 році у мене з’явились перші вулики. Звичайно, я спілкуюсь із своїми колегами – пасічниками, але в основному всьому вчився сам, з літератури. Тепер самоудосконалююсь за допомогою інтернету, де веду власний канал.

https://www.youtube.com/user/beekeeperPNS

Сам маю чималий досвід, тож можливо він комусь стане у нагоді – буду тільки радий”.

За цікавою розповіддю та подорожжю садибою час сплинув швидко. Але чим більше розповідав Микола Іванович, тим більше виникало запитань та цікавості. Виявляється, без запилення соняшників неможливо виготовити олію. В деяких країнах землевласники виплачують кошти пасічникам за запилення полів. Прополіс та пилок є цінними природніми лікувальними речовинами, а мед, в наш час ГМО, можна назвати делікатесом, який наша країна успішно експортує по всьому світові. Прибуток від торгівлі медом займає п’яте місце серед найбільших поповнювачів казни держави.

“А ось майбутній автоматизований цех для викачки меду. Тут особливості розташування садиби дадуть можливість без допомоги насосів самостійно солодкому продукту стікати до посуду на зберігання. Автоматизована лінія для вилучення меду з рамок ще в процесі розробки, але наступного сезону має запрацювати” – ділиться планами на майбутнє господар.

Запрацює – сумнівів немає. Адже Микола Іванович – людина, яка в супереч теорії, що лінь є двигуном прогресу, працює для того, щоб працювати ще більше. Не втрималась від запитання: “Скільки годин на добу Ви працюєте? Напевне 48?”, У відповідь – щира посмішка. “Мабуть взимку відпочиваєте?” – цікавлюсь. “Взимку майструю вулики, магазини, рамки – готуюсь до літа”- відповів бджоляр. З побажаннями успіхів та натхнення залишаю гостинну садибу. Попрощались до запуску запланованої автоматизованої лінії. А з золотими руками Миколи Івановича довго її чекати не доведеться.
І. ЗАГОРУЛЬКО.
газета “Перемога”

 

http://krasnews.at.ua/news/oazis_krasi_ta_praci_mikoli_pivnja/2017-06-04-7877
Джерело: Краснопілля 04_kray_logo
Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: