Oбгoвopили cтaн пpoтидiї тa пpoфiлaктики злoчиннocтi

27448858.jpg

Представники правоохоронних органів та влади району обговорили інформацію про стан протидії та профілактики злочинності, насамперед злочинів спрямованих проти власності, а також щодо ефективності розкриття кримінальних правопорушень на пріоритетних напрямах роботи за 10 місяців 2017 року на території Краснопільського району.

В ході наради зазначалось, що вжиті територіальними правоохоронними органами організаційно-практичні заходи певним чином сприяли стабілізації криміногенної ситуації, підвищенню ефективності захисту прав і свобод громадян та інтересів держави.

Водночас діяльність правоохоронних органів з цих питань потребує суттєвої активізації та вжиття спільних узгоджених заходів.

У порівнянні з минулим роком зменшилась кількість облікованих кримінальних правопорушень на території району.
Менше минулорічного показника є кількість особливо тяжких злочинів. Не допущено ріст тяжких злочинів на території району.

Як і минулого року, більше половини від облікованих становлять правопорушення проти власності. При зменшенні по області злочинів цієї категорії спостерігається їх ріст на території Краснопільського району. Так в поточному році вчинено 91 крадіжку (у порівнянні з 2016 – 83, або на 8,8% більше).

Першочергову увагу необхідно приділити виявленню та розслідуванню кримінальних правопорушень у сферах використання лісових та земельних ресурсів, надр. У поточному році виявлено та спрямовано до суду 3 обвинувальних акта в лісовій сфері та 1 – у земельній сфері. Жодного кримінального правопорушення у сфері надрокористування до суду не спрямовано.

Потребує посиленої уваги питання протидії корупційним проявам, правопорушенням у сфері тепло, газо, водопостачання, бюджетній сфері і, зокрема, при фінансуванні з держбюджету цільових програм на ремонт автомобільних доріг, закупівлю лікарських засобів, медичних виробів. У поточному році до суду спрямовано 1 кримінальне провадження у бюджетній сфері та 2 кримінальних правопорушень з ознаками корупції.

87464179.jpg

Актуальним є питання щодо розкриття злочинів. Відсоток розкриття злочинів на території району є вищим обласного показника. Проте, відсутня належна робота по розкриттю тяжких злочинів, насамперед крадіжок.
Встановлені факти незадовільної профілактичної роботи органів поліції серед засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, та звільнених від відбування покарання з випробуванням, як наслідок допускаються факти рецидивної злочинності.

Так, протягом поточного року особами, у яких судимість не знята і не погашена вчинено 11 злочинів, з них: 1 розбій, 7 крадіжок, 3 угони.

Протягом 10 місяців 2017 року на території Краснопільського району зареєстровано 2031 заяв та повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події (у минулому році 1769) що на 13 % більше, із яких внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 275 в минулому році 373.

Так, на території обслуговування зареєстровано 275 кримінальне правопорушення, із яких без закритих 3 – особливо тяжкі, 47 – тяжкі, 1 – вбивство, 8 – злочинів пов’язаних з незаконним обігом наркотиків, 1 – розбій, 3 – грабіж, , 4 – шахрайства, 8 – незаконних заволодіння транспортними засобами, з яких – 1 незаконне заволодіння автомобілем, 7 фактів незаконного поводження зі зброєю, 2 – хуліганство, 5 – ДТП, з них 1 – зі смертю потерпілого, 98 – крадіжки (всього крадіжок 185 ч.1 – 49, з яких 7 закрито за п.2, в СУД 20, зупинено 1; Крадіжки 185 ч.2 – 19 з яких закрито 0, в СУД 16; Крадіжки 185 ч.3 – 30 з яких закрито 0, в СУД 16).

На даний час в провадженні Краснопільського ВП перебуває у залишку 148 кримінальних проваджень (крадіжки).

За звітний період 2017 року в СВ Краснопільського ВП знаходилося: всього в провадженні без врахування закритих – 364 к/п, направлено до суду 133 к/п, (з них з обвинувальним актом – 90, з клопотаннями про звільнення від кримінальної відповідальності та про застосування примусових заходів-11;

За принципової позиції Охтирської місцевої прокуратури активізовано роботу відділу на всіх напрямках роботи, зокрема зорієнтовано на посилення виявлення та нагляду у кримінальних провадженнях, передусім за фактами самовільного захоплення земельних ділянок, у сферах земельних і лісових відносин, з ознаками корупції та в бюджетній системі.

Так, протягом поточного року до суду направлено:
– 3 обвинувальні акти у лісовій сфері (ст.246 КК України – незаконний поруб). Сума збитків становить 66 тис. грн. 2 осіб засуджено. 2 справи на розгляді;
– 1 обвинувальний акт у земельній сфері (ч.2 ст.197-1 КК України – самовільне зайняття земельної ділянки з особливо цінними землями). Сума збитків становить 3 тис. грн .
– 1 обвинувальний акт у бюджетній сфері (ст.190 КК України, по переселенцями) . Сума збитків складає 10 тис. грн. Збитки відшкодовані.
– 2 обвинувальний акт з ознаками корупції:

(ч.2 ст.191 КК України, ч.1 ст.366 КК України – своїми умисними діями, які виразилися у привласненні коштів клієнтів банку на суму 73733 гривень 48 коп., зловживаючи своїм службовим становищем, гр.., підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України, тобто «привласнення чужого майна шляхом зловживання службового становища»).

( ч.3 ст.369 КК України- таким чином своїми умисними, протиправними діями, що виразились у пропозиції та наданні неправомірної вигоди нач.поліції. в сумі 3000 грн., гр. Ш., обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.369 КК України – пропозиція та надання неправомірної вигоди за вчинення службовою особою, яка займає відповідальне становище, в інтересах того, хто надає таку вигоду дії з використанням наданого їй влади чи службового становища.).

Встановлені факти незадовільної профілактичної роботи органів поліції серед засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, та звільнених від відбування покарання з випробуванням, як наслідок допускаються факти рецидивної злочинності.

Так, протягом поточного року особами, у яких судимість не знята і не погашена вчинено 11 злочинів, з них: 1 розбій, 7 крадіжок, 3 угони.

На обліку перебуває:
– адміннаглядових – 2;
– ФПА – 16;
– раніше судимих – 2;
– умовно засуджених – 13;
– осіб, які вчинили насильство в сім’ї – 34;
– психічнохворих – 1.
Встановлено адміністративний нагляд за ініціативою поліції 1 особам, в минулому році 4.

Є новини, цікаві теми? Пишіть motsnyi1976@ukr.net Телефонуйте 050-064-94-14

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: