OБГOВOPИЛИ ПИТAННЯ ЩOДO PEЧOВИX ПPAВ НA НEPУXOМE МAЙНO

11985587.jpg

Начальник Краснопільського бюро правової допомоги Сергій Куцеренко обговорив робочі питання з державними реєстраторами Центру надання адміністративних послуг Краснопільської селищної ради. Досить часто до Краснопільського бюро правової допомоги звертаються клієнти з питань порядку проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень. Останні зміни в законодавстві значно спростили проведення державної реєстрації речових прав на нерухомість для сільських жителів, більшість будинків яких було збудовано ще до 05.08.1992 року.

Відповідно до Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, що затверджений Кабінетом Міністрів України 25.12.2015 р. № 1127, державна реєстрація прав може проводитися за заявою заявника шляхом звернення до фронт-офісів, що забезпечують прийняття та видачу відповідно до Порядку документів під час державної реєстрації прав, а також за заявами в електронній формі. Для державної реєстрації права власності на індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди, прибудови до них, що закінчені будівництвом до 5 серпня 1992 р., подаються:

1) технічний паспорт на об’єкт нерухомого майна;
2) документ, що підтверджує присвоєння об’єкту нерухомого майна адреси.

Документ, що підтверджує присвоєння об’єкту нерухомого майна адреси, не вимагається у разі, коли державна реєстрація права власності проводиться на індивідуальний (садибний) житловий будинок, садовий, дачний будинок, збудований на земельній ділянці, право власності на яку зареєстровано в Державному реєстрі прав. У такому разі заявник в поданій заяві обов’язково зазначає відомості про кадастровий номер відповідної земельної ділянки.

Для державної реєстрації права власності на індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди, прибудови до них, що закінчені будівництвом до 5 серпня 1992 р. та розташовані на території сільських, селищних, міських рад, якими відповідно до законодавства здійснювалося ведення погосподарського обліку, замість документів, передбачених вище, можуть бути подані:

1) документ, що посвідчує речове право на земельну ділянку, на якій розташований об’єкт нерухомого майна, у тому числі рішення відповідної ради про передачу (надання) земельної ділянки в користування або власність чи відомості про передачу (надання) земельної ділянки в користування або власність з погосподарської книги;
2) виписка з погосподарської книги, надана виконавчим органом сільської ради (якщо такий орган не створений, – сільським головою), селищної, міської ради або відповідною архівною установою.

Краснопільське бюро правової допомоги: вул. Перемоги, 2;т. (05459) 7-11-24.

Є новини, цікаві теми? Пишіть motsnyi1976@ukr.net Телефонуйте 050-064-94-14

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: