Обговорили зміни в правилах призначення субсидій

Уряд зробив важливий крок на шляху до монетизації субсидій. Передбачається, що вже в наступному опалювальному сезоні субсидії будуть видаватися живими грошима, які в результаті ощадливого використання енергоресурсів можна буде використати на свій розсуд. Однак перехід до монетизації можливий тільки в тому випадку, якщо система субсидій буде соціально справедливою.

Про нововведення у призначенні та наданні субсидії на житлово-комунальні послуги для населення розповіла начальник управління соціального захисту населення Олена Лавріненко на дні контролю при голові районної ради.

Відтак, субсидію не призначатимуть, якщо у власності сім’ї є автомобіль, якому менш ніж 5 років, крім мопеда та машини, наданої органом соціального захисту населення.

Субсидія скасовується, якщо площа квартири перевищує 120 кв. м, а будинка – 200 кв. м, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей.

Доходи від оренди майна, зокрема від здачі в оренду квартири, необхідно буде вказувати в деклараціях про доходи – в новій графі “інші доходи”.

Тим, хто претендує на субсидію, але не реєструється як безробітний, бо працює без оформлення, органи соцзахисту будуть автоматично рахувати дохід у розмірі 5 286 гривень (три прожиткові мінімуми). Дійсно безробітним необхідно буде стати на облік в Центрі зайнятості.

Також від 1 травня 2018 року соціальна норма на газове опалення становитиме 4,5 куб.м на 1 кв.м площі, електроопалення – 30 кВт на 1 кв.м площі.

Внутрішньо переміщені особи зможуть оформити субсидію без договору оренди житла – на підставі заяви та декларації, із зазначенням домогосподарства.

Кабмін спростив процедуру отримання субсидій для жителів об’єднаних територіальних громад. ОТГ мають право приймати від громадян документи для оформлення субсидії для передавання їх органам соцзахисту.

“Нова програма житлових субсидій, яка починає діяти з 1 травня 2018 року, є перш за все соціально справедливою та більш адресною. Зміни направлені на те, щоб всі ті, хто справді потребує субсидії – її отримали. Зважаючи, що останніми роками субсидія надавалася автоматично без оновлення документів заявниками, управлінню соціального захисту населення Краснопільської райдержадміністрації необхідно провести повномасштабну перевірку отримувачів допомоги на відповідність критеріям її одержання”, – зазначив Віталій Савоненко.

Інформація Краснопільської РДА

Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: