Ocвiтлeння нaceлeниx пyнктiв – питaння, щo xвилює oчiльникiв Кpacнoпiльcькoгo paйoнy

28 вересня 2015 року на Дні контролю при голові районної ради пройшло жваве обговорення питання виконання програми освітлення населених пунктів району на 2012-2015 роки. Програма добігає свого завершення, а по багатьох сільських та селищних радах ще чимало робіт потрібно провести аби досягти її виконання.

Тому на захід були запрошені Краснопільський і Угроїдський селищні та Грабовський, Осоївський, Сіннівський і Чернеччинський сільські голови ( Іван Хомічов, Сергій Соляник, Володимир Стадниченко, Олександр Бондар, Олександр Гуков і Іван Рагулін відповідно), а також начальник філії “Краснопільський РЕМ” ПАТ “Сумиобленерго Володимир Рижков і начальник відділу ЖКГ, будівництва та інфраструктури районної державної адміністрації Інна Лісун.

Кожен із виступаючих зупинився на тому, який стан справ по освітленню підпорядкованих йому територій і що робиться для того, щоб нарешті жителі сіл не потерпали від темряви в осінньо-зимовий період. Нарікання були на дефіцит коштів, затягування процесу виготовлення проектної документації з боку філії “Краснопільський РЕМ”, здорожчання матеріалів, проблеми віддалених малочисельних сіл, але кожен пообіцяв зробити все, що від них залежить, щоб до кінця року програма по освітленню була виконана на 70, ато і всі 90 відсотків.

Так, наприклад, по Сіннівській сільській раді, до складу якої входить 4 населених пункти, 3 вже повністю освітлені, залишилася лише Грунівка. Тож до кінця жовтня планують стовідсотково відзвітувати про завершення робіт.
По Краснопільській селищній раді на сьогоднішній день виготовляється проект на вул.. Перемоги, за місяць-півтора, роботи планують завершити і це становитеме 70% від загального об’єму. Та на перспективу уже слід думати про освітлення вул. Колгоспної та с. Михайлівки.

Затягуються роботи по Угроїдській селищній раді. Рік і чотири місяці виготовлявся проект. Із загального об’єму запланованого – 13 вулиць освітлено, необхідно ще 5 вулиць та села Петрушівка і Окіп. При активній допомозі філії “Краснопільський РЕМ” до кінця року також є можливість закрити питання на 90 відсотків.

Не виняток і Осоївська сільська рада, якій доводиться переробляти проектну документацію, і яка також сподівається до кінця року закрити питання на 90 відсотків.

Найгірший стан справ – по Чернеччинській сільській раді де на сьогодні не освітлено жодної вулиці. Справу нібито і розпочинали давно, та тормозом усьому стало виготовлення проекту. Затяглася справа на півтора року. Сільський голова звернувся до іншої фірми з м. Суми, а коли ті назвали захмарну його вартість, то думають знову працювати зі своїми “місцевими”.

Грабовський сільський голова Володимир Стадниченко висловив побажання всіх сільських голів, аби в районі була створена організація, яка б надавала допомогу в питаннях освітлення, ремонту доріг та водовідведення. Можливо це буде комунальне підприємство. І тоді, набагато легше було б вирішувати такі надзвичайно складні питання.

Підводячи підсумок заходу, голова районної ради Віталій Савоненко, зазначив, що сьогодні підбили підсумок виконання програми освітлення, підняли проблеми та намітили шляхи їх виконання. Він подякував усім за роботу та висловив побажання, при всій складності ситуації, посилити оперативність роботи філії “Краснопільський РЕМ”, а відділу ЖКХ райдержадміністрації ще раз подумати над створенням у районі комунального підприємства на дольовій участі сільських і селищних рад.
Інф. районної ради.

href=”http://krasnews.at.ua/news/osvitlennja_naselenikh_punktiv_pitannja_shho_khviljue_ochilnikiv_krasnopilskogo_rajonu/2015-09-28-5479″>http://krasnews.at.ua/news/osvitlennja_naselenikh_punktiv_pitannja_shho_khviljue_ochilnikiv_krasnopilskogo_rajonu/2015-09-28-5479

Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: