Oкcaнa ДPOЗД: Пicля «X-фaктopa» нe нyднo cтaлo xoдити ceлищeм

17333013.jpg

Днями працівники культури та аматори народного мистецтва відзначили своє професійне свято. Не може не тішити, що талановитих, самобутніх людей на Краснопільщині не мало. До таких харизматичних, неординарних майстрів сцени належить художній керівник Краснопільського районного Палацу культури Оксана Дрозд. Дорослі знають цю життєрадісну жінку, як талановиту співачку, неповторну ведучу, а для найменших краснопільчан вона найкращий, найдотепніший у світі клоун «Птаха». Що ж, справді кажуть, якщо людина талановита, то в усьому. Як доказ Оксані вдалося прорватися у головне вокальне шоу телепроекту «Х-фактор 5». Сьогодні вже всі клопоти із конкурсним відбором, записом передачі позаду, тож саме час зазирнути за лаштунки теле-шоу.

– Оксано, як з’явилася ідея спробувати себе на «Х-факторі»?

– За 17 років роботи в культурній сфері вирішила ризикнути, бо дім – робота, робота – дім, якось набридає. Просто прочитала в інтернеті і вирішила ризикнути, і навіть коли заповнювала власну заяву-анкету, хвилювалася неймовірно, руки тремтіли так, наче екзамени здаю.

Навесні кастинг проходив у м. Києві на стадіоні «Олімпійський», де мене підтримували наші аматори сцени Павло Бондар і Євген Карпенко. Після реєстрації заходиш в один із восьми наметів на прослуховування. Співаєш пісню акапельно, тобто без музичного супроводу. Якщо сподобався – проходиш далі, підписуєш договір, якщо ні – їдеш додому.
Після цього тебе дивляться вже два продюсери у присутності звуко- і відеоінженерів. Пропонують співати акапельно будь-яку пісню, знову ж сподобалася і пройшла до наступного етапу.

Вже тоді знала, що бувають випадки, коли конкурсантам обіцяли передзвонити, але так цього і не зробили, ( бо на приклад: потрібно 100 учасників для телеефіру – а обрали більше 150 ) тому набравшись сміливості, напряму запитала у жінки-продюсера: якщо не збираєтесь телефонувати, скажіть відразу, щоб не зводила сама себе хвилюваннями. Та відповіла, що шанси потрапити до телеефіру у мене є, і справді, влітку мені зателефонували і запросили, також надіслали пам’ятку учасника, що необхідно брати із собою, узгодили репертуар.

– Скільки ж тоді було усіх конкурсантів?

– На першому кастингу в квітні, було, на мій погляд, понад дві тисячі чоловік, тож конкуренція існувала серйозна. Тим більше знаючи, що перші кастинги відбувалися по всій Україні! Приїздили і представники Сумщини, наприклад, жінка із Глухова, хлопці з Сум. Але справа в тому, що відбір індивідуальний, ти не бачиш і не чуєш, хто як співає, лише оголошують: «номер такий, підійдіть туди…». Також за кожним були закріплені відповідні працівники, режисери, брали інтерв’ю, запитували про життя.

– Яку пісню для виконання ти обрала?

– Це пісня «Помоліться, батьки». Чому? Бо вона розповідає про те, що болить сьогодні Україні. Але потім зрозуміла, що продюсерам актуальна тема сьогодення не надто болить. Вийшовши на сцену, члени журі заявили: будемо слухати «Хава нагіла», тобто вони обирають, що кому виконувати. Але я наполягла на своєму, проспівала два куплети, мені подякували, не зазначивши при цьому, сподобався мій виступ чи ні? Але це була моя ціль поїхати і заспівати саме цю пісню. Потім, звичайно, аналізувала, що мабуть репертуар впливає на результат.

– Оксано, чи дуже відрізняється те, що бачимо в телеефірі від того, що відбувається за лаштунками?

– Ми з вами бачимо лише кінцевий результат: конкурсант виходить на сцену і співає, а передує цьому, як я говорила, багато відбіркових турів. Ми підписували зобов’язання, що не маємо права оприлюднювати ні фото, ні відео, допоки не відбудеться телеефір.

– До Києва їздила сама, чи теж брала із собою групу підтримки?

– Так, мене супроводжували Світлана Гриценко, Наталія Борченко, Лариса Давиденко допомагала із вокалом, але, на жаль, не змогла поїхати разом з нами.

66986553.jpg

Користуючись нагодою, хочу ще раз подякувати за моральну і фінансову підтримку самій дорогій для мене людини, який весь час чекав коли маму покажуть по телевізору – мій син Арсеній своїм батькам, рідному брату, працівникам Краснопільського РПК, начальнику відділу культури і туризму Краснопільської РДА. А особлива вдячність друзям, і людям, які повірили в мене і підтримали фінансово – Л. О. Клименку, В. Л. Чернієвському, В. І. Макаренку, С. В. Кононенку, В. М. Коняєвій, Н. О. Яровенко.

Звичайно, дівчата засмутилися, що все так закінчилося, а ось я ні, адже отримала неоціненний практичний досвід.

– А ти себе бачила в ефірі?

– Бачила лише пару кадрів, відео ми не знімали і в зал нас не запросили, про що сьогодні дуже шкодую, адже справді самій було страшенно цікаво подивитись на себе з погляду глядача.

А ось мій син Арсенчик мене побачив, упізнав. Він у мене як провидець. Коли демонстрували першу частину, хлопець заявив, що мене не покажуть, і вгадав. Запитую у нього, а чи наступної суботи варто сподіватися? Арсен упевнено заявив: «Так, цього разу ти будеш у телевізорі!». Так і сталося..

24158031.jpg

І хоч не шкодую, що поїхала на шоу, але більше у «Х-факторі 5» участі б не брала. Скажу так, необхідно було робити це на початку його створення. Хто слідкує за проектом, мабуть помітили, що рівень виконавців зріс у рази, щоб в подальшому продюсерам було з ким працювати, менше при цьому навчаючи чомусь конкурсантів.

60309032.jpg

Людям потрібне шоу! Тому інколи показують виконавців із відсутністю слуху, голосу! Задля шоу! Але це право організаторів проекту.

Попри все переконана – хто має талант, здібності, не потрібно сидіти на місці, а діяти, ризикувати. Про це постійно говорю своїм друзям і знайомим, агітую їх до дій власним прикладом.

– Щоб ти хотіла взяти для досвіду роботи в своєму закладі?

– О_О_О!!!! Я б багато чого взяла, а головне, те чого нам аматорам і працівникам культури не вистачає, адже їм у великих містах цього не зрозуміти – спочатку це нормальну заробітню платню, щоб заклади опалювались, а не економили і ми не хворіли, світло – оформлення сцени, художнє оформлення сцени, сценічний одяг, музичні інструменти, костюми для колективів, бо буває так що з зарплатні вибираєш собі одяг, який потрібен для виступу, але він мені не підходить для повсякденного життя. Отак і живемо!

– Оксано, після теледебюту популярність, мабуть, виросла, на вулицях впізнають?

– Ой, був випадок! Одного разу вела весілля в Сумах, підходить дівчина і говорить» А я Вас в «Х-факторі 5» бачила. Мені Ваш виступ сподобався».

72711652.jpg

Вкотре повторюся, не жалкую що спробувала себе в шоу, людей побачила, себе показала. Тепер запитують, що, де як, коли. Словом, не нудно стало ходити селищем.

Хочу побажати всім миру і злагоди. Використовуйте свій шанс і будьте людьми!

Колектив редакції щиро вітає Оксану з Днем народження, яке вона святкує 13 листопада. Бажаємо здоров’я, натхнення в реалізації нових проектів і планів, людського щастя. Знай, там, де ти – завжди гарний настрій.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: