PECТAВPAЦIЯ XPAМУ ТPИВAЄ

90104616.jpg

Тривають реставраційні та ремонтні роботи у Краснопільському Успенському храмі. Вони розпочалися в червні і сьогодні вже неозброєним оком помітні зміни, зокрема, які стосуються зовнішніх робіт. Що зроблено і який обсяг робіт необхідно ще виконати, аби встигнути до відзначення 140-річчя храму, яке він святкуватиме у 2016 році, ми поцікавилися у його настоятеля, протоієрея Іоанна Дубляка.

– Коли розпочинали роботи, розуміли, що клопіт буде вдосталь, але вже перші дні показали, наскільки не точними були наші прогнози, – ділиться отець Іоанн. – Спочатку планували закінчити зовнішні роботи до Успіня Божої Матері, потім до свята Архистратига Михаїла, але так і не встигли, бо занадто великий об’єм робіт накопичився за десятиріччя. Ще одна причина – розміри храму, тож і матеріалу потрібно багато. Наприклад, лише на заміну карнизів пішло 65 листів оцинкованого металу, не говорячи про все інше.

Між тим багато краснопільчан цікавляться, якого кольору буде Храм? Його настоятель пояснює, що віднині споруда матиме біле забарвлення і на це є кілька аргументів.

98725324.jpg

– Майстри, до яких зверталися за консультацією, зазначали, що будь-яке фарбування тішитиме око 3-5 років, після чого фарба втратить свої властивості. Більше того, білий колір – символ чистоти, очищення, а хіба не функцію духовного очищення має нести Храм?, – пояснює Іоанн Дубляк.

35008010.jpg

Але з настанням холодів відновлюванні роботи не припинились, сьогодні вони перемістилися в середину, де майстри зіштовхнулися з тією ж проблемою, що і зовні – очищенням стін «до нуля» від кількасот річного шару пилу, фарби, білил тощо. На черзі нове фарбування, заміна електропроводки, ремонт підлоги, а ще реставрація настінних розписів, облаштування зовнішнього освітлення, зрештою, всього не перелічити.

08991988.jpg

Та все впирається в єдине – брак коштів. Сьогоднішні відновлюванні роботи ведуться за сприяння меценатів із Сум, Харкова, багато допомагають храму підприємець О. М. Кунець, прихожани, жителі селища. І хоч цих коштів не вистачає, настоятель налаштований оптимістично.

14678102.jpg

– Храм великий, храм величний, над будівництвом якого без якоїсь спеціальної техніки трудилися наші діти-прадіди, то невже ми, їх нащадки, не спроможні зберегти, відновити цю красу?, – зазначає Іоан Дубляк. – Я переконаний, що Успенський Храм стане візиткою Краснопілля і він перехоплюватиме подих у його гостей і викликатиме гордість ще не в одного покоління краснопільчан. Дай Боже, щоб у нас був присутній православний дух, як у наших прадідів, а буде православний дух, тоді в наших краях пануватиме мир, злагода, любов.

Тож хто не байдужий до майбутнього відродження нашого народу та культурної спадщини Краснопольщини і всієї України, може внести свій посильний внесок фінансово або будівельними матеріалами (покрівельні матеріали). Реквізити: КОД ЄДРПОУ 23639437, р/р 260043102893 в ТВБВ №10018/041 філії Сумське обл. управління АТ «Ощадбанк» МФО 337568. Українська православна церква Сумська єпархія свято-успенська парафія. смт Краснопілля. 42400 Сумська обл., смт Краснопілля, вул.Мезенівська, 7. Тел.7-17-95, 067-83-41-539, 099-63-84-972.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: