Пенсії по інвалідності

Пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання і пенсії у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи.
З 1 січня 2018 року відповідно до статті 54 Закону України « Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи можуть призначатися за бажанням громадянина із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків, який визначається згідно із законодавством.
Дружинам (чоловікам), які втратили годувальника із числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 1, пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається незалежно від причинного зв’язку смерті з Чорнобильською катастрофою.

З 2019 РОКУ ЗАПРОВАДЖУЄТЬСЯ НАКОПИЧУВАЛЬНА ПЕНСІЙНА СИСТЕМА
Відповідно до частини 1 статті 2 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» накопичувальна система загальнообов’язкового державного пенсійного страхування становить другий рівень, що базується на засадах накопичення коштів застрахованих осіб у Накопичувальному фонді та здійснення фінансування витрат на оплату договорів страхування довічних пенсій і одноразових виплат на умовах і в порядку передбаченому законом
Запровадження цієї системи повинно встановити необхідну залежність розміру пенсії від розміру сплачених за трудовий (страховий) стаж внесків, а отже, стимулювати працівників і роботодавців легалізувати доходи і сплачувати внески у повному обсязі.
Законом України від 03.10.2017 №2148-УШ «Про внесення змін до деяких зконодавчих актів України щодо підвищення пенсій» передбачено, що перерахування страхових внесків до накопичувальної системи пенсійного страхування запроваджується з 1 січня 2019 року.
Учасниками накопичувальної системи є особи, які за станом на 1 січня 2019 року підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню.
Застраховані особи, яким на 1 січня 2019 року залишилося менше 10 років до досягнення пенсійного віку, мають право прийняти рішення не сплачувати страхові внески до накопичувальної системи пенсійного страхування, а особи, які досягли пенсійного віку, не можуть бути платниками страхових внесків до Накопичувального фонду.
Накопичувальна система – це в першу чергу система індивідальних рахунків. Якщо зараз внески, які сплачуються до солідарної системи відразу йдуть на забезпечення пенсійних виплат нинішнім пенсіонерам, то накопичувальна система означає, що ці кошти не будуть витрачатися на діючі програми.
Накопичені внески інвестують у різні фінансові інструменти. Після виходу на пенсію учасник отримує право на одержання пенсії, яка обраховується з накопичених індивідуальних рахунків та інвестиційного доходу.
Відповідним розпорядженням Кабінет Міністрів України ухвалив так звану дорожню карту впровадження накопичувального рівня пенсійного забезпечення на 2017 – 2019 роки.
ПРО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ САНАТОРНО-КУРОРТНИМИ ПУТІВКАМИ ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЙ ГРОМАДЯН У 2017 РОЦІ
Управління соціального захисту населення Краснопільської райдержадміністрації повідомляє, що станом на 01.01.2018 р. на обліку по забезпеченню санаторно-курортними путівками перебуває 75 осіб з інвалідністю та 4 ветеранів війни.
У 2017 році оздоровлено 29 осіб, з них: 3 ветерана війни, 5 осіб з інвалідністю внаслідок війни, 20 осіб з інвалідністю загального захворювання та з дитинства.
В санаторіях Міністерства соціальної політики України оздоровлено 10 осіб з інвалідністю загального захворювання та з дитинства, 3 ветерана війни та 5 осіб з інвалідністю внаслідок війни.
У 2017 році Краснопільському району з державного бюджету були виділені кошти у сумі 91401,00 грн. для закупівлі путівок для оздоровлення осіб з інвалідністю загального захворювання та з дитинства та спинального профілю. Управлінням соціального захисту населення відповідно до укладених договорів закуплено 10 путівок до санаторіїв «Орізонт», «Борисфен», «Курорт Березівські мінеральні води», «Миргород», «Клінічний санаторій ім. Пірогова», «Токарі».

Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: