Перша неділя Великого Посту в Іллінській православній громаді

Перша неділя Великого посту проходить у православних храмах у єдиному богослужебному ритмі. За Великим повечір’ям читається Великий Покаянний канон, ранком – Часи, Ізобразительні, служиться Вечірня та Літія. За таким розкладом звершувались богослужіння й у Іллінській православній громаді.

– Особливістю Першої неділі Великого посту є те, що у соборній покаянній молитві бере участь більша, ніж зазвичай, кількість вірян, – говорить настоятель Іллінського храму протоієрей Сергій Зеленський. – Ця особлива служба налаштовує людину на покаянне відчуття, дає можливість почути свою душу і відкрити її Господу. Тому число тих, хто по завершенні Першої неділі Посту – у Свято Торжества Православ’я – стає причасником Святих Христових Таїн збільшується в рази. Відрадно, що поряд з дорослими у богослужіннях беруть участь і діти. Звісно, хотілося б, щоб люди згадували про те, що вони православні християни не лише в такі дні, – продовжує настоятель храму.

21 лютого, у середу Першої неділі Великого посту була звершена Літургія Передосвячених Дарів, за якою парафіяни мали змогу причаститись Святих Христових Таїн.

П’ятниця Першої неділі Посту була ознаменованова чином освячення колива.

Ранком суботнього дня, 24 лютого, на чолі з настоятелем причет Іллінського храму вирушив на богослужіння у сусідню Тур’янську православну громаду, де за присутності великої кількості народу Божого була звершена Божественна Літургія.

Увінчалась Перша неділя Великого Посту Святом Торжества Православ’я в Іллінському храмі. Настоятель храму протоієрей Сергій Зеленський звершив Божественну літургію. У богослужінні цього дня взяла участь численна кількість вірян, більшість з яких причастилася Святих Христових Таїн.

Більше фото тут

Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: