Piздвo Xpиcтoвe – poдиннe, зaтишнe cвятo.

В неділю, 7 січня, у ранкову тишу Краснопілля поринули врочисті дзвони Свято-Успенського храму. Люди, відклавши всі свої життєві клопотання та побутові складові свого існування, поспішали до церкви, щоб приєднатись до всього Православного світу – розділити радість святкування одного з головних християнських свят на честь народження Ісуса Христа – Різдва.

73130353.jpg

Прихожани з піднесеним почуттям своєї причетності до Великого дійства приєдналися до ранкової служби, яку здійснив настоятель УПЦ Краснопільського церковного округу Сумської єпархії протоієрей Іоан Дубляк.
До початку Святкової Літургії в храмі ставало дедалі багатолюдніше. Цілі родини прибували до храму, відкинувши всі свої буденні клопоти. Різні покоління – від малечі до стареньких, теплом своїх сердець сповнювали тихою радістю службу.

88093181.jpg

Різдво Христове – родинне, затишне свято. Якщо так склалася доля, що людина живе далеко від сім’ї, то після тривалої розлуки вона лине в коло своїх рідних. І Різдвяні свята – саме такий привід. Відрадно, що з кожним роком збільшується кількість сімей, які саме з походу до храму, зі спільної святкової Служби починають сімейне спілкування – за давньою традицією наших предків.

21871085.jpg

Храм наповнювали велика кількість дітлахів різного віку. Вражені красою святково прикрашеного храму, милувалися імпровізованими декораціями Різдвяного вертепу. Молоді родини все частіше приносять своїх маленьких діточок до Святого Причастя, яке відбувається для них вперше. Після цього дитина отримує сильний захист, а батькам не страшні різні забобони стосовно малюків. Вони, отримавши Боже благословення та велику духовну підтримку, більш впевнено зростають своїх дітей.

04163302.jpg

Після Святкової Літургії отець Іоан по-теплому поздоровив прихожан зі святом. Побажав всім миру і злагоди, щоб Благодать, яку вони отримали під час Богослужіння, від них сходила на тих, хто не був поряд. Побажав, щоб мир і спокій прийшли в кожну родину та в серце кожної людини, в нашу Україну.

69339179.jpg

В своїй проповіді отець Іоан повідав про ті історичні події, з яких починається новий відлік доби милосердя і порятунку для кожного з нас – коли нова зірка, що засвітилася над Віфліємом возвістила про народження Дитини. Саме з приходом в цей світ Ісуса Христа починається наше спасіння, відкривається Нова ера для всього людства. Кожна людина має право і може відчути в своєму житті присутність Божої милості і тільки гріх людини, який є проявом ворожих до людини сил і який вона свідомо, по своїй волі обирає, може позбавити людину причетності Богоспілкування. Тому так важливо бути кожному уважним до всього, що виходить із серця, до своїх помислів і вчинків.

63988657.jpg

02729200.jpg

83685044.jpg

Велику увагу настоятель храму приділяє дітям – бо вони наше майбутнє і носії віри, яку передадуть у спадок прийдешньому поколінню. З цією метою при храмі діє Недільна школа, в якій з благословення настоятеля храму, своє послушаніє несе досвідчений викладач Веремієнко Валентина Миколаївна. Отець Іоан подякував Валентину Миколаївну за багаторічну плідну працю.

42341992.jpg

Після Божественної Літургії відбувся святковий концерт за участю вихованців Недільної школи, які привітали всіх присутніх Різдвяними колядками та піснями. Також в храмі була підготовлена та організована виставка робіт дитячої художньої творчості. Світлу радість Різдва Христового діти відобразили в малюнках і аплікаціях, вишивці та скульптурних композиціях. Від настоятеля храму вихованці Недільної школи та всі присутні діти отримали солодкі подарунки, які надали благодійники. В їх честь та всіх православних християн церковний хор, разом з прихожанами виконали «Многая літа».

Сповнені світлої радості, виходили прихожани з храму, щоб нести тепло і Боже благословення в свої домівки.
Інф. Центр Свято-Успенського храму

 

http://krasnews.at.ua/publ/zhittja_kraju/gromada/rizdvo_khristove_rodinne_zatishne_svjato/6-1-0-788

Джерело: Краснопілля 04_kray_logo
Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: