Пoлiгoнy y Вeликoмy Бoбpикy дoдaдyть кiлькa poкiв життя

У прекрасну, благодатну пору, коли майстриня осінь своїм чарівним пензлем розмалювала у різнобарвне полотно квітники і навколишню природу, які радують очі, дарують душевний спокій і рівновагу, приходить до нас свято Першого дзвоника, День знань. Цьогоріч у загальноосвітніх школах Краснопільщини сіли за парти близько 2600 учнів.aПолігон із захоронення твердих побутових та негабаритних відходів у с. Великий Бобрик можна буде експлуатувати додаткові два-три роки. До такого результату наблизились завдяки планомірній роботі, що ведеться на об`єкті в останні вісім місяців. Про зроблене, під час виїзного брифінгу 5 березня, представникам ЗМІ розповів директор КП «Сумижилкомсервіс» Сергій Ситник.

Торік, повідомив керманич підприємства, зусилля спрямували, насамперед, на ремонт наявної несправної техніки. Коштом КП «Сумижилкомсервіс» відремонтували бульдозер і трактор. Відновлення першого обійшлось у 150 тис. грн., другого – у 10 тис. грн. Це підвищило коефіцієнт ущільнення відходів.

Іще 15 тис. грн. підприємство направило на ремонт дизельного генератора.

За рахунок фінансової допомоги з міського бюджету (25 тис. грн.) повернули до роботи вагову, що не працювала з грудня 2011 року.

Такий комплекс дій дозволив привести процес захоронення у відповідність до норм і вимог проекту експлуатації полігону.

У планах на рік поточний – збільшення, в межах наявної території, площі, котру можна використовувати під захоронення. Також керівництво КП «Сумижилкомсервіс» має намір придбати для полігону техніку, налагодити електропостачання (це дозволить встановити сортувальну лінію для відбору вторинної сировини з метою отримання коштів від її подальшої реалізації), здійснювати пересипку ґрунтом робочих карт. Всі ці заходи, за словами головного інженера КП «Сумижилкомсервіс» Дмитра ШЕВЧУКА, дозволять продовжити термін експлуатації об`єкту на два-три роки.

Нещодавно на тут побували представники однієї з німецьких компаній, котра зацікавилась можливістю збору на полігонах у Великому Бобрику та Верхній Сироватці біогазу.

Загалом КП «Сумижилкомсервіс», повідомив директор підприємства, працює цього року з невеликим прибутком. Цього досягли за рахунок виконання побічних робіт, йдеться, зокрема, про комунальні замовлення на видалення аварійних і сухостійних дерев, на прибирання міських урн, наведення ладу на зупинках.

А от існуючий тариф на послугу із захоронення твердих побутових та негабаритних відходів на підприємстві вважають таким, що не відповідає економічним реаліям. Нову вартість іще не називають, втім, зауважив Сергій Ситник, йтиметься про збільшення щонайбільше на 20-25 коп. з людини на місяць. Наразі жителі багатоквартирних будинків сплачують 2,14 грн. з однієї особи на місяць, приватного сектору – 1,81 грн. Втім, і цей тариф доводиться нині захищати в суді,обстоюючи право органу місцевого самоврядування на його встановлення.

Нагадаємо, полігон ТПВ розташований на території В. Бобрицької сільської ради, Краснопільського району за 25 км від Сум.

Загальна площа земельної ділянки – 10 га, під складування передбачено 5,74 га.

Об`єкт ввели в експлуатацію у серпні 2007 року.

Із вересня 2012 року перша черга полігону (площею 3,68 га) не експлуатується. Друга (площею 2,06 га), введена в експлуатацію в жовтні 2011 року, наразі заповнена на 80%.

Згідно з робочим проектом термін експлуатації полігону (І пусковий комплекс І черга) становить вісім років – із 27 серпня 2007 року до 27 серпня 2015 року.
Джерело: http://www.meria.sumy.ua/index.php?newsid=42699

Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: