Пoлiцiя зacтepiгaє: пipoтexнiкa нeбeзпeчнa для здopoв‘я

Високий попит на новорічні атрибути породжує відповідну пропозицію, відтак, підвищеним попитом користуються, окрім інших традиційних товарів, також петарди, феєрверки та різного роду піротехнічні засоби. Втім, їх застосування далеко не завжди сприяє святковому настрою, і часто призводить до жахливих наслідків. А причини цього, як правило, полягають у невмілому поводженні з піротехнікою.

«Щоб петарда чи салютна установка не стали у ваших руках вибухівкою і не призвели до каліцтва, слід пам‘ятати кілька правил, – говорить начальник вибухотехнічного відділу ГУНП області Олег Євлаш. – Перше – петарди, феєрверки, салютні установки слід купляти тільки у спеціалізованих магазинах. Друге – всі ці вироби повинні мати сертифікати. Обов’язково до них додається інструкція державною мовою, в якій описані способи підготовки до запуску установки, її запуску та утилізації. Третє – звертайте увагу на дату виготовлення товару та термін його придатності. Четверте – не зберігайте піротехніку поблизу нагрівальних приладів та батарей, це може призвести до перегрівання та самовільної детонації. Пам‘ятайте: піротехнічні вироби не є іграшками. Вони можуть спричинити серйозні опіки чи травми рук, обличчя, очей».

Тож працівники поліції звертаються з закликом до всіх громадян бути обережними та виваженими під час придбання та використання новорічної піротехніки. Слідкуйте за тим, щоб петарди, феєрверки чи інші вибухонебезпечні предмети не потрапляли до рук дітей. Звертайте особливу увагу на дотримання інструкції по застосуванню піротехніки і правил пожежної та особистої безпеки.

Працівники поліції просять громадян за можливості взагалі утриматися від використання феєрверків та салютів до завершення антитерористичної операції. І з розумінням поставитись до потреб певних категорій населення в тиші та спокої, особливо це стосується маленьких дітей, літніх чи хворих людей, котрим необхідні сон та відпочинок.
Відтак, будьте виваженими та обережними, і нехай свята принесуть тільки радісний настрій та позитивні емоції.

Інспектор Краснопільського ВП
Т. Пахомова

 

http://krasnews.at.ua/news/policija_zasterigae_pirotekhnika_nebezpechna_dlja_zdorov_ja/2017-12-30-8987

Джерело: Краснопілля 04_kray_logo
Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: