Помер оперний співак Дмитро Гнатюк

Пішов з життя видатний оперний співак, режисер, педагог, Герой України Дмитро Гнатюк. Про це повідомив ректор Національної музичної академії Володимир Рожок, пише газета «День».

«Минулого року в Академії відзначили 90-річчя знаменитого баритона. Хоча 2016 був непростим для Дмитра Михайловича, але він мужньо боровся з хворобою. Смерть художника – важка втрата для всього мистецтва нашої країни, а його ім’я ще за життя вписано в золоту скарбницю національної культури», – зазначив він.

Дмитро Гнатюк народився 28 березня 1925 у Чернівецькій області. Гнатюк — перший виконавець хітів 1960-тих — пісні «Два кольори» та «Мій Київ». Народний артист України. Народний артист СРСР. Герой Соціалістичної Праці. Герой України.

На оперній сцені він створив такі самобутні образи, як Остап, Микола («Тарас Бульба», «Наталка-Полтавка» Лисенка), Петруччіо («Приборкування норовливої» Шебаліна), Мазепа, Онєгін («Мазепа», «Євгеній Онєгін» Чайковського), Демон («Демон» Рубінштейна), Фігаро («Севільський цирульник» Россіні), Ріголетто («Ріголетто» Верді) та ін.

Дмитро Михайлович багато років працював головним режисером Національної опери, викладав у НМАУ.

Прощання з Гнатюком відбудеться 4 травня з 11 до 13 у Національній опері України. Поховають співака на Байковому кладовищі у Києві.
Джерело: http://www.hromadske.tv/society/pomer-opernii-spivak-dmitro-gnatyuk/

Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: