Пpизoвники нa пepeдoвy нe пiдyть

18882505.jpg

У зв’язку з подіями, що відбуваються на Сході України, у суспільстві панує певна напруга. Нещодавно розпочато підготовку до призову на строкову службу до лав Збройних сил України, і почасти як призовники, так і їх батьки непокояться, що служити доведеться у зоні проведення антитерористичної операції. Якою є ситуація насправді, роз’яснює заступник війскового комісара – начальник відділення комплектування Тростянецько – Краснопільського ОРВК, капітан Микола Наріжний.

– Миколо Олександровичу, коли розпочнеться призов до армії?

– Від 17 лютого вийшов Указ Президента України про проведення чергового призову до лав Збройних сил України та інших військових формувань. Робота щодо підготовчих заходів розпочинається з березня, безпосередньо відправка до Збройних сил буде здійснюватися з 15 квітня до 29 травня.

– Який термін строкової військової служби?

– Згідно з останніми змінами до Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”, термін складає півтора року та один рік для тих, хто має освітній рівень магістра. Незалежно від того, де вони проходять службу, у сухопутних військах чи військово-морських силах.

– Хто підлягає призову?

– Відповідно до Указу, призиватися на військову строкову службу будуть громадяни України, придатні за станом здоров’я до військової служби у мирний час, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку. Окрім строковиків, до армії покличуть військових запасу від 25 до 27 років.

– Чи потраплятимуть призовники в зону АТО?

– Молодих призовників в АТО не відправлятимуть. Згідно з рішенням Ради національної безпеки і оборони України від 28 серпня 2014 року “Про невідкладні заходи щодо захисту України та зміцнення її обороноздатності”: “Вжити разом із Національною гвардією України, Державною спеціальною службою транспорту заходів щодо унеможпивлення залучення військовослужбовців строкової служби до виконання бойових завдань в антитерористичній операції в Донецькій та Луганській областях”.

– Передбачена відстрочка?

– Так. Відстрочка від призову на строкову військову службу надається призовникам за рішенням районної (міської) призовної комісії відповідно до цього Закону за сімейними обставинами, станом здоров’я, для здобуття освіти та продовження професійної діяльності.

– Яка відповідальність за ігнорування повістки?

– За нез’явлення за повісткою передбачена адміністративна відповідальність та штраф у розмірі від 85 до 119 грн. Якщо призовник не з’явився на відправку, тоді вже кримінальна відповідальність – обмеження волі на строк до трьох років.

Є новини, цікаві теми? Пишіть motsnyi1976@ukr.net Телефонуйте 050-064-94-14

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: