Пpo бюджeт i бopoтьбy з oнкoзaxвopювaннями

99543076.jpg

Відбулася сорок друга сесія районної ради шостого скликання.

Розпочавши її, голова районної ради Микола Приходько надав слово своєму заступнику Івану Германову для оприлюднення відповіді прокуратури району про реагування на депутатський запит Івана Матвієнка на минулій сесії стосовно незаконного вирубування дерев у лісових угіддях ДП «Краснопільський лісгосп» на території Сіннівської сільської ради. Також було поінформовано депутатів і про реагування на депутатський запит Миколи Бірченка.

Завдяки ґрунтовному розгляду внесених на сесію питань порядку денного на засіданні президії та у постійних комісіях районної ради по них депутати одноголосно прийняли рішення. Це стосувалося затвердження звіту про виконання районного бюджету Краснопільського району на 2014 рік, внесення змін до рішення Краснопільської районної ради від 23 січня 2015 року «Про районний бюджет Краснопільського району на 2015 рік» та про коригування касових видатків. З доповіддю виступила начальник фінансового управління райдержадміністрації Людмила Чехунова.

Нікого з присутніх у залі не залишила байдужим доповідь головного лікаря Краснопільської ЦРЛ Євгена Івахненка «Про хід виконання районної програми боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року».

65563672.jpg

Нам всім потрібно бити на сполох, суттєво активізувати профілактичну роботу, бо рак в районі наступає. Найбільше виявлено випадків раку легень, шкіри, грудей. Нерідко у вже запущених стадіях. Як зазначив Євген Петрович, більш відповідальне ставлення до власного здоров’я, профілактики онкозахворювань повинно бути у всіх жителів Краснопільщини. Вони повинні регулярно проходити медогляд, флюорограф не обстеження, обстеження на УЗН тощо. Він повідомив, що досягнута домовленість про роботу з квітня у населених пунктах району пересувного флюорографа.

Головний лікар звернувся до керівників територіальних громад забезпечити найбільш повне охоплення флюорографічним обстеженням жителів підвідомчих населених пунктів. Також Є.П.Івахненко зупинився на основних чинниках, що дозволять поліпшити стан справ з профілактикою онкозахворювань. Це насамперед тісніша співпраця медпрацівників ЦРЛ з первинною ланкою медицини району, придбання лінійного датчика для ІЗД, що дасть можливість виявляти на ранніх стадіях рак шкіри, грудей тощо. Цьому сприяло б і краще фінансування районної програми боротьби з онкозахворюваннями.

В обговоренні цього важливого питання виступили директор ФГ «Злак», депутат районної ради Федір Климашівський, який акцентував увагу на необхідності запровадження у всіх господарствах району органічного землеробства. – Досить вже заливати землю гербіцидами, іншими отрутохімікатами, які рано відправляють людей на той світ, – сказав Федір Іванович.

Депутат Сумської обласної ради Світлана Швець висловила зауваження про необхідність щорічного проведення медоглядів жителів селища Михайлівського лікарями райлікарні, що на жаль, не робиться. Із своїм баченням стратегії співпраці райдержадміністрації депутатського корпусу, керівників органів місцевого самоврядування по вирішенню нагальних питань соціально-економічного розвитку та життєдіяльності району виступив голова Краснопільської РДА, депутат Юрій Яремчук.
О.ЦИЛЮРИК.

Є новини, цікаві теми? Пишіть motsnyi1976@ukr.net Телефонуйте 050-064-94-14

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: