Пpo гeндepнy piвнicть

 

 

 

Гендерна рівність – це рівні права, можливості жінок і чоловіків у суспільстві, рівні умови для участі в національному, політичному, економічному, соціальному та культурному розвитку, отриманні рівних винагород за результати праці.

Це основне питання яке було розглянуте на засіданні круглого столу 31.07.2017 року в управлінні соціального захисту населення Краснопільської районної державної адміністрації, на якому були присутні заступник начальника управління соціального захисту, головний спеціаліст управління, представники служби у справах дітей Краснопільської районної державної адміністрації, відділу освіти, молоді та спорту Краснопільської районної державної адміністрації, районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Краснопільського бюро по наданню безоплатної правової допомоги

Дискримінація за ознакою статі спостерігається в усіх сферах життя українського суспільства. В органах законодавчої влади жінки становлять 8,5 відсотка, серед голів обласних державних адміністрацій лише три жінки, у великому промисловому бізнесі жінки обіймають лише два відсотка посад, серед власників середнього і малого бізнесу – 20 відсотків. Заробітна плата жінок майже на третину менша, ніж чоловіча, безробітних жінок значно більше, ніж безробітних чоловіків. Жінка працює фактично на 4-6 годин більше чоловіків. Праця у домашньому господарстві не враховується як продуктивна.

Разом з тим, у країні дуже загострилися проблеми чоловіків. Чоловіче безробіття зростає швидшими темпами, ніж жіноче. Чоловіки йдуть на пенсію на п’ять років пізніше, ніж жінки, хоча тривалість їхнього життя на 12 років менша. Такі хвороби, як туберкульоз, алкоголізм, наркоманія і таке явище, як суїцид, панують переважно в чоловічому середовищі. Надзвичайно гострою проблемою є збереження репродуктивного здоров’я чоловіків. Не правильне виховання у чоловіків призводить до того, що вони зневажливо ставляться не тільки до жінок, а й до самих себе. Прикладом може бути байдуже ставлення до свого здоров`я. Вони рідше звертаються до лікарів, запускають хвороби. Наслідок, тривалість життя чоловіків на 10 – 12 років менша за тривалість жінок.

Сьогодні важливим чинником зміни ситуації стають міжнародні зобов’язання, що взяла на себе Україна. Згідно з діючими міжнародними стандартами, вирівнювання статусів чоловіків і жінок є обов’язковим елементом всіх соціальних стратегій і програм будь-якої демократично-орієнтованої держави. Це, безумовно, вимагає від влади зміни своїх підходів до політики по забезпеченню прав жінок.

Тому всім, хто може впливати на громадську думку, треба докладати постійних зусиль до подолання ґендерних стереотипів. Адже тільки за таких умов сім’я буде справді щасливою та повноцінною, стане затишним місцем для зростання сильних громадян України

 

http://krasnews.at.ua/news/pro_gendernu_rivnist/2017-08-01-8157
Джерело: Краснопілля 04_kray_logo
Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: