Пpo внeceння змiн дo cтaттi 40 Зaкoнy Укpaїни «Пpo зaгaльнooбoв’язкoвe дepжaвнe пeнciйнe cтpaxyвaння”

З 15 квітня 2016 року набув чинності Закон України “Про внесення зміни до статті 40 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” щодо порядку визначення заробітної плати для обчислення пенсії” № 1043-VIII (далі – Закон № 1043-VIII), яким встановлено, що за бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, для обчислення пенсії разом із заробітною платою за період страхового стажу після 1 липня 2000 року, додатково можна надати довідку про заробітну плату (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд незалежно від перерв по 30 червня 2000 року.

Відповідно до пунктів 2.1 та 2.10 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України 25.11.2005 року №22-1 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за № 1566/11846 до заяви про призначення пенсії за бажанням пенсіонера може подаватись довідка про заробітну плату (дохід) до 01 липня 2000 року із зазначенням у ній назв первинних документів, на підставі яких її видано, їх місцезнаходження та адреси, за якою можливо провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам.

Довідка про заробітну плату (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працювала особа, яка звертається за пенсією.

Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами, які прийняли первинні документи, що утворилися від діяльності, на зберігання.

Таким чином, при обчисленні пенсії враховуються ті суми заробітної плати, які зазначені в довідках про заробітну плату, наданих пенсіонером для призначення пенсії. Тоді як зазначена довідка про заробітну плату (дохід) особи по 30 червня 2016 року видається виключно на підставі наявних первинних документів (особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату) підприємством, установою чи організацією, де працювала особа, яка звертається за пенсією.

Тож, звертаємо увагу керівників підприємств, установ, організацій району на належне збереження первинних документів як про стаж, так і про нараховану та виплачену заробітну плату, за потреби, своєчасну їх передачу до архівних установ.
О. .Тарасенко,
Перший заступник начальника управління

http://krasnews.at.ua/news/pro_vnesennja_zmin_do_statti_40_zakonu_ukrajini_pro_zagalnoobov_jazkove_derzhavne_pensijne_strakhuvannja/2017-01-15-7268
Джерело: Краснопілля 04_kray_logo
Поділитися цим:
Loading Likes...

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: