ПPOБIЖКИ ВAМ НE ЗAМIНИТЬ ЖOДНA ПIГУЛКA

За роки свого існування Краснопільський клуб любителів бігу «Явір» став безумовним лідером за участю в різноманітних змаганнях. Щоб переконатись в цьому, достатньо «загуглити» назву клубу в інтернеті. І справа тут не лише в участі, а й в успішних виступах бігунів Краснопільщини, і не лише її, адже географія КЛБ «Явір» вже давно вийшла за межі району. Зустрівшись із головою клубу Олександром Олексійовичем Акименком вирішили систематизувати активну діяльність «явірців» у цьогорічному сезоні. На щастя, тем для розмови багато.


– Олександре Олексійовичу, як правило легкоатлети свій сезон розпочинають весною, коли не заважає ні мороз, ні сніг, а ви навіть Новий рік зустрічали на дистанції. Тверезий Новий рік – не скучно було?

– По-перше хочу подякувати вашій газеті за багаторічну співпрацю із нашим клубом. Що стосується питання, то можу запевнити – було не скучно, а навпаки – весело. Вже стало доброю традицією зустрічати Новий рік тренувальним або змагальним пробігом. Так було і цього року.

1 січня спортсмени КЛБ «Явір» зібралися в Сумах на озері «Чеха», щоб зустріти Новий рік пробігом, пропагуючи таким чином здоровий спосіб життя. Хочу відмітити, що коли вперше брали участь у новорічному забігу, то зіткнулися з рядом проблем, зокрема побутового характеру. Наприклад не мали змоги перевзутися в теплому приміщенні. Але потім познайомились з керівництвом спортивного клубу «Водник», який розташований якраз над озером, і вони люб’язно надали нам своє приміщення. Це ще один приклад того, що спорт об’єднує.

Щодо пробігу, то довжина кола навколо озера становить 3 км. Дистанцію кожен обирав для себе сам – від одного до п’яти кіл.

У лютому в Сумах проходив чемпіонат України з легкої атлетики в критиму манежі. В перерві між змагання КЛБ «Явір» надали можливість провести «Годинній біг», що засвідчує про авторитет клубу в легкоатлетичному світі України.

– Якщо виходите на дистанцію навіть в Новорічну ніч, то про якесь міжсезоння говорити взагалі не варто?

– Враховуючи, що в листопаді ми проводили пробіг, присвячений пам’яті жертв Голодомору, а вже 1 січня наступного року – знову змагання, то міжсезоння справді майже нема. А взагалі, коли є можливість – ми стаємо на лижі, а немає – граємо в спортзалі у футбол.

– Але офіційно відкриваєте ви сезон все ж на весні?

– Справді, як і в попередні роки легкоатлетичний сезон ми відкрили в березні, але ніяких змагань не проводили, тільки тренування.

Зате «урожайним» на змагання були квітень і травень. Вже другого квітня ми включилися у змагальний календар двома складами: перша команда поїхала в Бахмач на «Вареничний пробіг», а друга в Сумах взяла участь в пробігу, присвяченому пам’яті Заслуженому тренеру України П. Сайка. Вже 8 квітня нас запросили в Охтирку на пробіг, присвячений пам’яті ЗТУ В. Шимка, який проводився вперше, але відзначився винятково високим рівнем проведення змагань.

15 квітня ми знову брали участь в пробігу пам’яті двохкратного олімпійського чемпіона В. Куца, який проводився на батьківщині чемпіона селі Олексине Тростянецького району.

Як ви знаєте, сьогодні в Україні набирає популярності так звана «Скандинавська ходьба». Це та сама спортивна ходьба, але відмінність полягає в тому, що вона проводиться із застосуванням лижних палок для роботи рук, розвитку дихання, грудної клітки. В урочищі Токарі під Сумами, пройшов перший чемпіонат Сумської області із «Скандинавської ходьби» серед ветеранів. В ньому взяли участь чотири райони: Сумський, Роменський, Лебединський і Краснопільський. Від нашого району в змаганнях взяв участь Ваш покірний слуга. На дистанції тривала доволі цікава боротьба, тож вирішили започаткувати дані змагання традиційними.

Кожного року 9 Травня ми влаштовуємо пробіг, присвячений Дню Перемоги. Також у травні члени клубу взяли участь в чемпіонаті Сумської області з легкої атлетики, який пройшов у Сумах.

Традиційно беремо участь в змаганнях, присвячених пам’яті ЗТУ В. Синявіна. Цього року вони пройшли 19 травня.

– Знаю, що лише обласними змаганнями географія клубу не обмежується?

– Так, поїздок за межі області було багато. По Україні, це вже традиційно міста Київ, Харків, Одеса, Біла Церква, Славутич, Миколаїв. Були навіть виїзди до Європи у Францію, Італію, Голландію, Хорватію. Не буду називати прізвищ і дату проведення, бо це займе багато часу і газетної площі, а кого зацікавила ця інформація, може зайти на сторінку КЛБ «Явір» або легкоатлетичної Сумщини і отримати необхідну інформацію.

– Мабуть у наш час знайти кошти для участі в змаганнях важче, аніж здолати марафонську дистанцію?

– Безумовно, з фінансуванням є труднощі. Хотілося б більше уваги до розвитку легкої атлетики з боку відповідних органів і служб, але ми виходимо з положення, дякуючи нашим спонсорам. Про кожного з них розповім по закінченню легкоатлетичного сезону. Зазначу, що постійно нам сприяє відділ освіти та молоді райдержадміністрації, заступник голови РДА Ірина Юхта.

– І на останок традиційно – щоб побажали нашим читачам?

– Хочеться побажати більше рухатись, адже прийшло літо і для цього є всі можливості. Три або п’ять кілометрів вранішньої або вечірньої пробіжки не замінить Вам ніяка пігулка, диван або комп’ютер. Будьте здорові! Слава Україні!
http://krasnews.at.ua/news/probizhki_vam_ne_zaminit_zhodna_pigulka/2016-06-08-6465

Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: