Pyшники, pyшнички…

96132074.jpg

Із сивої давнини розпочинає свою історію матінка Україна. Приходив і половець дикий із далеких степів-печеніг, та ніхто її подолати не зміг. Топтав нашу рідну землю і клятий фашистський чобіт, душили її голодомором, але щоразу вона підіймалася, утиралася своїм оберегом-рушничком, який приносив їйсилу, і розквітала новими барвами, не вмирала її наснага, правда і воля.

Вже стало доброю традицією проводити уКраснопільському центрі дитячої та юнацької творчості народознавчі свята. Так, минулої п’ятниці вихованці гуртка «Історики-краєзнавці» запросили всіх бажаючих на свято «Рушники-рушники – це народу мого оберіг».

Український рушник… Його можна порівняти з піснею, витканою чи вишитою на полотні. Без рушника, як і без пісні, не обходиться народження, одруження людини, ювілейні урочистості. У кожної пісні — свої слова, своя мелодія — так, як і узор на рушникові, але всі вони виплекані чарівною та загадковою українською душею.

На святі діти мали нагоду дізнатися про рушники у народних звичаях та традиціях, про їх призначення, ознайомитися з обрядовою скарбницею українського народу. Тутзвучали задушевні українські пісні, вірші, діти брали участь у вікторинах та міні-сценках. Прикрасою свята були персональні виставки керівникагуртка «Умілі ручки» Лебеденко Світлани Олександрівни та її вихованки Гнідаш Тамари. А по закінченнюзахода діти скуштували смачного короваю.

Тож хочеться всім нам побажати, щоб на полотні нашого життя перепліталися тільки радісні, червоні, жовті, зелені, блакитні кольори і вічними були символи здоров’я, достатку, щастя та злагоди.
О. Янкова,
керівник гуртка «Історики-краєзнавці» Краснопільського ЦДЮТ

Є новини, цікаві теми? Пишіть motsnyi1976@ukr.net Телефонуйте 050-064-94-14

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: