Реабілітація дітей з інвалідністю

Індивідуальна програма реабілітації є обов’язковою до виконання батьками (законними представниками) дітей з інвалідністю. Зокрема пунктом 14 «Реабілітаційні заходи та їх реалізація» індивідуальної програми реабілітації передбачено реабілітаційні заходи, які визначаються індивідуально для кожної дитини з інвалідністю.

Психолого-педагогічна, фізична та соціально-побутова реабілітація дітей з інвалідністю здійснюється на базі реабілітаційних установ.

Оскільки, в Краснопільському районі відсутня така установа то діти з інвалідністю направляються до Сумського обласного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів.

Сумський обласний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів забезпечує реалізацію завдань, які спрямовані на коригування порушень розвитку у дітей з інвалідністю з фізичними та розумовими вадами, навчання їх основним соціальним та побутовим навичкам, розвиток здібностей, профорієнтації, проведення медичного супроводу дітей з інвалідністю (діти з інвалідністю забезпечуються медикаментозним лікуванням, масажем, лікувальною фізкультурою, ортопедичними засобами) та створення умов для їх максимальної інтеграції в суспільство.

У Центрі працюють досвідченні педагоги: вчителі – реабілітологи, логопеди, практичні психологи, соціальні педагоги, педагог організатор, вчитель інформатики та обчислювальної техніки, музичні керівники, вчителі з трудового навчання, інструктори з праці, вихователі.

На час перебування в Центрі діти з інвалідністю забезпечуються безкоштовним 5-ти разовим харчуванням, отримують високо кваліфікаційні послуги з психолого-педагогічної, фізичної, соціальної та побутової реабілітації.

Для оформлення документів на отримання реабілітаційних послуг в Сумському обласному центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів батькам (законним представникам) дітей з інвалідністю необхідно звернутися до управління соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання (для жителів району: смт. Краснопілля, провул. Шкільний, 2 каб. № 3). Консультацію з даного питання можна отримати за тел. 7-22-58.

 

Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: