Щoб нe мiлiлo pycлo пiдпpиємництвa

71518557.jpg

У залі засідань райдержадміністрації відбувся семінар-зустріч з підприємцями Краснопільщини. У ньому взяли участь голова райдержадміністрації П.П.Кідіменко та голова районної ради М.Д.Вітушкін, депутати Сумської обласної і Краснопільської районної рад, представники громадської ради при голові облдержадміністрації, фахівці комунальної установи “Сумський обласний фонд підтримки підприємництва”.

Відкрив форум голова Краснопільської райдержадміністрації П.П.Кідіменко:
– Відрадно, що такий необхідний і корисний для представників малого і середнього бізнесу району захід, започаткований Сумським обласним фондом підприємництва спільно з громадською радою та радою підприємців при голові облдержадміністрації, стартував саме у нас, на Краснопільщині. Це великий кредит довір’я до підприємців району, визнання їх ролі і внеску у соціально-економічний розвиток, – сказав Петро Петрович.

Потім він надав слово депутату Сумської обласної ради, заступнику голови громадської ради при голові облдержадміністрації С.П.Хомутиніку, який наголосив на подальшому розвитку підприємництва, що сприятиме формуванню нових робочих місць, наповнення бюджетів, а головне, – насиченню торгової мережі товарами і продуктами харчування власного виробництва.

35374823.jpg

Презентуючи комунальну установу “Сумський обласний фонд підтримки підприємництва”, його керівник В.С.Котляр окреслив його основні завдання і призначення. Насамперед, як ключового центру обробки і надання необхідної інформації стосовно діяльності підприємництва. Потім учасники семінару обговорили винятково важливі для прагматичної діяльності підприємців питання. Зокрема про перевірки контролюючими органами, обмеження перевірок “спрощенців”, нові стандарти обслуговування підприємців податківцями.

73774845.jpg

Заступник начальника управління Пенсійного фонду України у Краснопільському районі О.Я.Тарасенко у своєму виступі розповіла про необхідність своєчасної сплати єдиного внеску і відповідальності у разі порушення законодавчої норми.

Приватний підприємець з Краснопілля Юрій Чернієвський, вступивши у дискусію, зробив наголос, що підприємці досить самодостатні люди, щоб їх постійно тримати у адміністративних лещатах, замість того, щоб допомагати. Повну солідарність із цією думкою висловив і очільник району П.П.Кідіменко, підкресливши, що влада і бізнес є партнерами.

20995313.jpg

Гостра дискусія розгорнулася між Краснопільським селищним головою В.Д.Остріщенком та працівниками ринку при обговоренні нагальних проблем. Вона нагадувала своєрідну словесну перепалку. До речі, розв’язання цієї проблеми вже сім років тупцює на місці. Підприємці вимагали від мера нарешті створити для них нормальні умови для роботи, позбавити преференцій заїжджих бізнесменів, які здійснюють торгівлю не безпосередньо на території ринку, а на провулку Комунальному, що робить їх доступнішими до покупців.

Головним аргументом мера у словесному протистоянні було твердження, що підприємці ринку не утримують у належному стані свої робочі місця, не прибирають його територію, а окремі – попри рішення селищної ради про заборону торгувати тут продуктами харчування, особливо ковбасними виробами у літній період, – порушують його.

Голова райдержадміністрації П.П.Кідіменко своїм втручанням перевів гостру дискусію у конструктивне русло. Він запропонував підприємцям викупити ринок і стати його повноправними господарями. А ще очільник району рекомендував меру забезпечити однакові умови для всіх підприємців, які працюють на ринку, “переселивши” своїх і приїжджих бізнесменів з провулку Комунальний на його територію. Також очільник району П.П.Кідіменко поінформував присутніх про складний економічний стан району, зростання планки у наповненні бюджетів всіх рівнів. Нагальним є збереження тваринництва, підвищення закупівельних цін на молоко, освітлення вулиць Краснопілля тощо.

О.ЦИЛЮРИК.

Дещо інший погляд на семінар очима іншого його учасника читайте тут:
http://www.krasnopillya.org.ua/-nad-ja….-v.html

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: