ЩOБ УНИКНУТИ CВИНЯЧOЇ НAПACТI

За участю голів Краснопільської райдержадміністрації Юрія Яремчука, районної ради Віталія Савоненка, користувачів мисливських господарств району, Краснопільського відділення поліції Охтирського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області, голів сільських і селищних рад та ін.зацікавлених служб відбулось чергове засідання ДНПК при Краснопільській РДА, на якому розглядалось питання щодо профілактики та недопущення африканської чуми свиней(далі АЧС) на територію району та затверджено План заходів щодо профілактики та недопущення занесення збадника АЧС на територію району.
– Актуальність цього питання обумовлена тим, що 24.05.2016р. спалах АЧС зарестровано в с.Могриця Сумського район, що безпосередньо межує з територією Краснопільського району. 25.05.2016 року відбулося засідання Державновної протиепізоотичної комісії при Обласній державній адміністрації, в ході якого оголосили с.Могриця Сумського району неблагополучним щодо африканської чуми свиней та ввели карантин, села Грунівка, Велика Рибиця, Барилівка, Запсілля Краснопільського району – оголосили зоною захисту, решта території Краснопільського району оголошена зоною нагляду, – зазначив в своїй інформації в.о. начальника Управління Держпродспоживслужби в Краснопільському районі Андрій Дзюбан.

– Необхідно проводити роз’яснювальну роботу серед населення, підприємців, вживати усіх оперативних заходів, які передбачені законодавством, щоб більше ніде не було спалаху цієї хвороби. Тому паніки не повинно бути, – наголосив Юрій Яремчук.

З метою профілактики і недопущення розповсюдження захворювання, державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Краснопільській РДА вирішила зобов’язати керівників мисливських господарств до 31.12.2016 року провести депопуляцію дикого кабана на всій адміністративній території району, у тому числі навколо населених пунктів та підтримувати вільною від популяції дикого кабана з постійним відстрілом диких свиней у разі їх появи.

Керівникам свинарських господарств всіх форм власності заборонити вивезення або ввезення домашніх свиней в зону захисту, зону нагляду. Забезпечити «закритий» режим роботи свиноферм. Не використовувати кормів для годівлі свиней без термічної обробки, що гарантує знищення збудника АЧС.

Заборонити торгівлю тваринами, м’ясом та іншими продуктами тваринництва на ринку; проведення виставок, ярмарків, базару та інших заходів, пов’язаних з пересуванням та накопиченням тварин. Попередити власників тварин про заборону продажу, вигульного утримання та безконтрольного забою свиней.

Краснопільському відділенню поліції Охтирського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області забезпечити дієвий контроль за обігом, в тому числі за переміщенням живих свиней та продукції з них на території району, місцях торгівлі у тому числі стихійної. Вжити заходів щодо недопущення здійснення торгівлі в невстановлених місцях.

Враховуючи ситуацію звертаємось до населення району утриматись від розведення свиней.
За додатковою інформацією звертатися за тел.: 7-12-69, або
В.о.начальника Управління Держпродспоживслужби Андрій Олексійович – моб. 0665911255;
Начальник лікарні Валентин Стефанович – моб. 0963486211

http://krasnews.at.ua/news/shhob_uniknuti_svinjachoji_napasti/2016-05-30-6425

Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: