Тepaпeвт зa пeдiaтpa

Ось вже кілька місяців в амбулаторії, яка обслуговує не тільки Миропілля, але і сім прилеглих сіл, відсутні педіатр і дитяча медсестра.

Батьки стурбовані, адже надавати медичну допомогу їхнім малюкам (та й дітям старшого віку), по суті, нікому. Їх звернення до керівництва центру первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД), в структуру якого в травні 2014-го разом з іншими сільськими лікувальними установами Краснопільського району увійшла амбулаторія, безрезультатні: заміну медикам ніхто не надає.

– Педіатр нашої амбулаторії Микола Третяк (він же завідувач амбулаторією), а також дитяча медсестра Лідія Михайлівна на робочому місці відсутні вже майже півроку, – розповідає Катерина Олександрівна, мешканка Миропілля. – Наскільки нам відомо, у них проблеми зі здоров’ям. Але чому на час їх хвороби не можна призначити фахівців, які займалися б нашими дітьми? Медичні картки практично порожні, нормальний патронаж не ведеться, з щепленнями проблеми. Наприклад, 19 грудня ми випадково дізналися, що дітям роблять щеплення, побачивши коляски біля амбулаторії.

Хоча, якщо чесно, подібне було і раніше. Педіатр міг бути відсутнім на прийомі або приходити із запізненням. Його призначення практично завжди стандартні, а якщо що – відразу направляє в Суми. Єдиний лікар, що заслуговує поваги, – терапевт Валентина Гармаш. Вона завжди на місці, встигає і на прийомі, і на викликах, призначає розумне лікування. Усі йдуть до неї, але із-за напливу дорослих і дітей лікар дуже завантажена.

Та й чому вона повинна приймати малюків, якщо в амбулаторії належить працювати педіатру?! У Миропіллі (на Пенянці) є ще ФАП, там сімейний лікар Арсен Метелиця, але у нього своя дільниця, до якої ми не належимо. Ось і доводиться возити дітей в Суми. Недавно забрали з амбулаторії картку молодшої дитини – за заявою будемо обстежувавтися в педіатричному відділенні міської дитячої поліклініки. Але хіба це вихід – їздити за 40 км в обласний центр?!

За словами Валентини Масалітіної, в. о. головного лікаря ЦПМСД, завідувач Миропільської амбулаторії і медсестра ось вже чотири місяці перебувають на лікарняному. У лікаряа стався повторний інсульт, після якого він проходить реабілітацію в Харкові, а медсестра відновлюється після травми хребта:

– На жаль, так вийшло, що обидва медпрацівника майже одночасно, так сказати, вийшли з ладу. На лікарняному вони можуть перебувати максимум 6 місяців – потім їх подальшу долю (за станом здоров’я) вирішить МСЕК. Нещодавно я спілкувалася з Миколою Третяком – він планує повертатися на роботу. Я його знаю вже багато років як компетентного і відповідального педіатра. А на консультацію до Сум ми відправляємо дітей до вузьких спеціалістів. Це стосується тих, хто часто хворіє, перебуває на диспансерному обліку або якщо мова йде про постановку діагнозу. У даній ситуації виконання обов’язків педіатра було покладено на терапевта Валентину Гармаш, а дитячої медсестри – на її медсестру. Роботи у них дійсно багато, так як в амбулаторії працює денний стаціонар на п’ять ліжок. Юридично я не маю права призначити нових людей на ці посади, поки обидва медпрацівника перебувають на лікарняному.

Але якщо миропільській амбулаторії все-таки знадобиться педіатр, де взяти кандидатуру? Адже кадрове питання на селі стоїть особливо гостро. Як зазначив Євген Івахненко, головний лікар Краснопільської ЦРЛ, район забезпечений лікарями всього на 16%. Молоді фахівці в село їдуть неохоче: їх не приваблює низька зарплата та відсутність житла.

«У нинішній ситуації, коли відсутні стимули, краще нічого не ламати, а зберегти те, що залишилося. Інакше після розпуску пенсіонерів на їх місце може взагалі ніхто не прийти», – вважає він.

Проблем у сільській медицині вистачає. Особливо з виїздами на виклики до хворих того ж терапевта або педіатра.

Раніше в миропільській амбулаторії був свій автомобіль швидкої, але рік тому, коли створили цілодобовий пункт екстреної медичної допомоги, він відійшов новій структурі.

«Фельдшери виїжджають для надання екстреної допомоги, а як же фахівцям амбулаторії потрапити у віддалені села до хворого або провести патронаж новонародженим? – продовжує Валентина Масалітіна. – У Проходах є Opel, який обслуговує свою ділянку. А тут амбулаторія без транспорту. Ось вам і проблема: як ділити одну машину на дві амбулаторії?»

До речі, головний лікар Краснопільської ЦРЛ готовий за зверненням ЦПМСД надати вузьких фахівців для надання допомоги у виїзних оглядах дітей у селах.
Ліза Павлова

http://www.shans.com.ua/?m=nr&in=516&ir=12&id=56462

Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: