Тpaдицiї Cлoбoжaнcькoгo кpaю

10325691.jpg 

У Сумському обласному художньому музеї ім. Н. Онацького в циклі новорічних заходів «Від Миколая – до Водохреща» відбувся вернісаж ювілейної виставки «Традиції Слобожанського краю» члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України Надії Олександрівни Гордієнко.

На ній представлено основні види творчої діяльності майстрині: колекцію ляльок, ткацтво, вишивку, різьблене дерево, плетіння з рогози – всього 80 творів. Працюючи керівником гуртків декоративно-ужиткового мистецтва Охтирського районного Центру дитячої та юнацької творчості при Хухрянській ЗОШ І-ІІІ ступенів вона викладає всі ці види народного мистецтва.

Як випускниця Кролевецького училища художнього ткацтва (навчалася у 1965-1967 роках), вона прекрасно володіє техніками перебору та човникового ткацтва на горизонтальних та вертикальних верстатах. Її ляльки зодягнені в ткані ручної роботи костюми Слобідської України так, як виглядали жінки та чоловіки в обрядах зимового циклу. Різьбярство, плетені вироби з рогози – все це виконано у традиціях рідної Сумщини. Тому-то й виставку названо «Традиції Слобожанського краю».

В Сумах це перша персональна виставка майстрині, яка триватиме до середини січня 2018 року.

 

Джерело:
http://artmuseum.sumy.ua/podii1/tradicii-slobozhanskogo-krayu.html
18.12.17 час 10:06
Традиції Слобожанського краю

 

http://krasnews.at.ua/news/tradiciji_slobozhanskogo_kraju/2018-01-18-9051

Джерело: Краснопілля 04_kray_logo
Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: