Цiкaвo пpo жoлyдь

17670277.jpg

Лагідне сонце частіше ховається за хмаринками і погода стає мінливою. Чарівна осінь замальовує ліс у багряний колір. У полях та садах господарі збирають щедрий урожай.

В цьому році він дійсно щедрий. І не тільки на городі, а й в лісі. Великобобрицьке шкільне лісництво «Дружба» тісно співпрацює з базовим господарством , тому проблему зі збором насіння дуба (жолудя), вирішували разом. Більше тони цього цінного матеріалу назбирали члени шкільного лісництва під керівництвом Дробязко Наталії Павлівни. Цікаво і весело проходила робота. Школярі дізналися про ЖОЛУДЬ буквально все, — як правильно збирати, зберігати і висівати.

Діти просушували зібраний жолудь, обережно ворушили дерев’яними лопатами, оббитими повстю. Дізнались, що на зберігання жолуді закладають з настанням стійких заморозків (мінус 1-3 ° С). Робиться це після перевірки їх якості, та при вологості не нижче 55-60%, чистоті понад 97% і доброякісності не менше 75%. А великі партії жолудів зберігають в спеціальних траншеях, на поверхні землі в лісі, в холодильниках, а невеликі партії можна зберігати навіть в проточній воді. Побачили і конкурентів, диких кабанів, які *допомогали* збирати жолуді.

35232914.jpg

Майбутні лісники дізналися, що перші 10-15 днів температура в траншеї повинна підтримуватися в межах 3-10 ° С, а в зимовий період — від мінус 2 ° С до 3 ° С. При зниженні температури нижче допустимої, траншеї слід утеплити соломою або листям, покриваючи зверху снігом. При підвищенні температури, шар ґрунту над траншеєю зменшують.

60084900.jpg

У районах зі стійким сніговим покривом ефективно зберігання жолудів під снігом. Школярі побачили як висівають жолудь механізовано та вручну, дізналися про всі нюанси посадки і вирощування. Влітку буде робота для юних лісівників, будемо доглядати молоді саджанці, спостерігати за їх ростом. Адже майбутнє лісу в руках молодого покоління.
Прес-служба ДП «Краснопільське лісове господарство»

 

Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: