Тyp’янcькiй гpoмaдi вce пo плeчy

38090808.jpg

З 2012 року з обранням на посаду сільського голови Людмили Гуцал для Тур’ї завершився тривалий застійний період, тут взято курс на поступальний соціальний розвиток села, забезпечення комфортних, самодостатніх та зручних умов для життя його мешканців. У цьому на власні очі переконався, побувавши на Дні села з нагоди свята працівників сільського господарства.

Воно розпочалося без перебільшення знаковою подією для кожної сільської родини, а особливо для маленьких жителів Тур’ї – урочистим відкриттям дитячого ігрового майданчика, який виріс у парку в центрі села. На цю радісну і приємну подію зібралися і дорослі, і діти. Під час урочистого відкриття новозбудованого ігрового майданчика Тур’янський сільський голова Людмила Гуцал від імені всіх жителів села висловила щиру вдячність будівельникам товариства “Хімбуд-2” за якісно, з творчою фантазією та з душею з душею зведений дитячий розважальний об’єкт.

Директор ТОВ “Хімбуд – 2” Віктор Дубаневич та перший заступник голови Краснопільської райдержадміністрації Юрій Коваленко зазначили, що цей ігровий майданчик не поступається Краснопільському та Миропільському. Його відкриття- гарний подарунок малечі села. Разом з тим вони звернулися до батьків дітей, всіх жителів села берегти його, підтримувати в належному порядку, щоб слугував багатьом поколінням дітей. І ось під оплески присутніх перерізається стрічка, що символізує передачу ігрового майданчика його маленьким господарям. Вони одразу беруться його освоювати, радості дітей немає меж.

53344579.jpg

До свята Дня села для жителів Тур’ї ТОВ АФ “Тур’янська” (інвестор Сергій Галаган) теж підготувало приємний подарунок: капітально відремонтувало фельдшер-ський пункт. Я бачив його до і вже після проведення капремонту. Тоді приміщення ФП було занедбаним, обшарпаним, непривабливим. Зараз же має вигляд новозбудованого. Воно добре утеплене за сучасною технологією, з пластиковими вікнами, приваблює погляд жовтим пастельним тоном фасадної фарби. Невпізнано змінився і внутнішній інтер’єр фельдшерського пункту. Сучасні красиві шпалери, старанно побілена стеля, вдосталь світла створюють обстановку особливого комфорту, затишку і естетичної насолоди. Тут взимку гарантовано буде тепло, бо встановлений сучасний твердопаливний котел, завезено дрова. Словом, такому лікувальному закладу можуть позаздрити і містяни.

– Незабаром тут буде встановлене все необхідне обладнання та завезені меблі, – говорить радник з питань економіки сільгосппідприємства Микола Губа. – На все це затрачено чималі кошти в рамках соцугоди між ТОВ АФ “Тур’янська” і сільською радою. Це свідчення результативності тісної співпраці соціально-відповідального бізнесу і територіальної громади. Наше завдання зробити так, щоб мешканцям села тут надавалися всі фізіотерапевтичні послуги і процедури, щоб вони зверталися до райлікарні тільки у виняткових випадках.

Подарунок для оновленого фельдшерського пункту – настінний годинник завідуючій ФП передала заступник головного лікаря Краснопільського центру первинної медико-санітарної допомоги Валентина Масалітіна. Задоволена тим, що їй пощастило починати трудову діяльність у такому сучасному фельдшерському пункті його завідуюча випускниця Лебединського медучилища Вікторія Борозенець.

Перед урочистою частиною свята Дня села у Тур’янському СБК мешканці і гості села мали змогу переглянути спортивні змагання, посмакувати шашликами, перекусити за зручними столиками.

Широкий асортимент продовольчих товарів та безалкогольних напоїв присутнім на святі у розгорнутих торгових точках запропонували приватні підприємці А.В.Азима та К.П.Дегтярьов.

39779739.jpg

Виставка виробів декоративно-ужиткового мистецтва тур’янців, влаштована для перегляду у фойє дозвіллєвого об’єкта, засвідчила талант і майстерність народних умільців. Викликали захоплення робота “Родинне дерево” сім’ї Кобушка, вишиванки Наталії Мурзи, Світлани Вишко, декоративні вироби з пляшок Ірини Никоненко, картини, вигаптувані бісером Олени Соловйової , кухонні набори з дерева, розмальовані пейзажами різної пори року та натюрмортами В’ячеслава Санжара.

На урочисту частину та святковий концерт зібралося стільки люду, що, як мовиться, ніде було і яблуку впасти. Ведучі Яна та Валерій Губські запрошують на сцену сільського голову Людмилу Гуцал, першого заступника голови Краснопільської РДА Юрія Коваленка, радника з економіки ТОВ АФ “Тур’янська” Миколу Губу, директора цього сільгосппідприємства Анатолія Лоцмана, заступника головного лікаря Краснопільського районного центру медико-санітарної допомоги Валентину Масалітіну.

Юрій Іванович Коваленко тепло привітав присутніх у залі з Днем села та Днем працівників сільського господарства та вручив грамоти райдержадміністрації і районної ради фольклорному колек-тиву “Берегиня”, активній учасниці художньої самодіяльності Любові Никоненко, депутату сільської ради Світлані Недосєці, Тур’янському сільському голові Людмилі Гуцал. Винятково теплими і щирими були віншування керівників ТОВ АФ “Тур’янська” Миколи Губи і Анатолія Лоцмана та заступника головного лікаря Краснопільського РЦМСД Валентини Масалітіної . Анатолій Васильович виконав приємну місію, вручивши грамоти та грошові премії передовикам господарства. Людмила Гуцал детально зупинилася у своєму виступі на діяльності сільської ради по соціальному розвитку територіальної громади. Вона зазначила, що постійно виконується сільський бюджет. Кошти, які надходять до бюджету сільської ради, дають змогу вирішувати нагальні проблеми соціально-економічного розвитку територіальної громади.

Виконується великий обсяг роботи в питанні соціального розвитку. Для покращення матеріально-технічної бази НВК з сільського бюджету щорічно виділяється субвенція. Значна увага приділяється дозвіллю. Сільський будинок культури та бібліотека мають всі можливості реалізувати свій творчий потенціал. У сільській бібліотеці встановлений комп`ютер, поповнений книжковий фонд новими виданнями.

Діє на території сільської ради ще один заклад життєво необхідний для людей – Тур`янське ВЗ ” Пошта”. Працівники цього об`єкту соціальної сфери, як ніхто інший, бажані гості в оселях пенсіонерів і одиноких громадян.

Не залишаємося осторонь від проблем медичного обслуго-вування населення. В рахунок соціальної угоди, дирекцією ТОВ АФ ” Тур`янська” проведений капітальний ремонт приміщення фельд-шерського пункту. Найближчим часом в ФП буде завезено та встановлене нове медичне обладнання та меблі. Я щиро вдячна насамперед інвестору ТОВ АФ “Тур’янська” щедрому спонсору і благодійнику Сергію Галагану та керівникам господарства Миколі Губі та Анатолію Лоцману за їхню підтримку та турботу за наших людей . Це яскравий приклад співпраці влади і бізнесу. І в подальшому така співпраця буде тільки продовжуватися та розвиватися.

Створені всі умови для розвитку спорту на селу, за домовленістю з дирекцією НВК в зимовий період у вихідні дні молодь має можливості відвідувати спортивний зал. Створена футбольна команда.

Немалий обсяг роботи проведений по забезпеченню благоустрою території сільської ради. І цьому приклад , відкриття сьогодні ігрового майданчика в центрі села. В короткий термін , завдяки дирекції ТОВ ” Хімбуд-2″ з м. Суми (вони сьогодні присутні у нас на святі) прокладені тротуари та встановлений дитячий ігровий майданчик . Нашій малечі є чим гордитися, адже не в кожному селі є такий ігровий комплекс. І це зроблений лише перший етап реконструкції нашого скверу. В наступному році ці роботи будуть продовжені.

Моє бажання , як сільського голови, працювати так, щоб наша сільська рада була одна з кращих не лише в районі, а і в області, щоб ми могли гордитися своїм селом, щоб тут залишалася і працювала молодь.

Чимало уваги приділяється і забезпеченню якісною водою населення. У цьому році вже завершено реконструкціїю водогону по вулицях Садова, Чапаєва, прокладений новий водогін та встановлена водозабірна колонка по вул. Степова. Наближаються до завершення роботи по прокладенню нового водогону по вул. Комінтерна. У наступному році плануємо завершити повну заміну водогінної мережі по всіх вулицях. Завершені роботи по освітленню вулиць.

На святковому дійстві вшанували активістів села, працівників соціальної сфери, сільських депутатів, односельців, які беруть участь в АТО на Сході України, захищаючи свободу, суверенітет і незалежність держави, наймолодших і найстарших жителів села, господарів дворів зразкового стану тощо.

83261316.jpg

Їм були присвячені номери художньої самодіяльності та вручені пам’ятні подарунки. Для кожного з них сільський голова Людмила Гуцал знайшла теплі слова вдячності і глибокої поваги.

17788307.jpg

Святковий концерт теж вдався на славу. Різножанровий репертуар, майстерність і душевність виконання номерів, багатство сценічних костюмів не залишили байдужим жодного з глядачів. Щирими оплесками присутні нагороджували виступи учасників шкільної художньої самодіяльності, фольклорного ансамблю “Берегиня”, художнього колективу “Калина”, солістів Любові Никоненко, Олександра Гонтаря, Ірини Кобушка, місцевого гумориста Олега Дворниченка та інших. Особливо хвилюючими були пісня “Помоліться, батьки” у виконанні хору та тематична композиція, підготовлена учнями місцевої загальноосвітньої школи. Цей номер концертної програми глядачі слухали стоячи, у багатьох на очах з’явилися непрохані сльози. Дуже сподобалося свято і делегації Угроїдської селищної ради.

-Нам приємно як у тур’янців вирішуються питання соціально-економічного розвитку і організації суспільно-важливих і святкових заходів, – говорить керівник делегації Тетяна Сєрік.

Вся атмосфера свята засвідчувала, що жителі Тур’ї – одна дружна, міцна родина, яка дорожить своїм рідним селом, що вони готові підставити плече для його подальшого розвитку і розквіту. А це – стовідсоткова гарантія благополуччя і стабільності сільської громади.
О. ЦИЛЮРИК.
газета Перемога.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: