У Cyмcькoмy oблacнoмy кpaєзнaвчoмy мyзeї пpeзeнтyвaли кyльтypнo-миcтeцький пpoeкт «Вiйcькoвo-пoльoвий apт»

 

79882932.jpg 

Петриківський і самчиківський розписи, решетилівська вишивка, флоромозаїка, мотанки, вишивка на дереві та вишивка по дереву, різблення, пірографія та інші унікальні техніки  народного мистецтва на предметах бойового призначення із зони АТО — ось така незвичайна виставка відкрилась 1 грудня у стінах Сумського обласного краєзнавчого музею.

Проект презентує більше 200 арт-об’єктів, до створення яких долучилось понад 120 митців з усіх регіонів України. Примітно, що серед експонатів є й роботи майстринь Сумщини – солдатський шолом із зони АТО, оздоблений кролевецькою вишивкою червоним по білому (майстриня Олена Ракітіна), та композиція «Конотопська відьма», основою якої послужив корпус гранатомету РПГ-26 (майстриня Валентина Гецевич).

58904534.jpg 

В урочистому відкритті виставки взяли участь голова Сумської облдержадміністрації Микола Клочко, начальник управління культури Сумської облдержадміністрації Олена Мельник, керівництво обласного управління Національної поліції України в Сумській області, представники громадськості, учасники АТО, молодь.

43522405.jpg 

Ініціатор і куратор проекту – боєць полку особливого призначення «Київ» ГУ Національної поліції України Павло Ротар – передав до фондів обласного краєзнавчого музею прапор свого бойового підрозділу, який і сьогодні боронить державу у зоні проведення АТО. Директор музею Владислав Терентьєв у свою чергу зазначив, що цей прапор займе гідне місце в експозиції музею – поряд з прапором України, піднятим у 2014 році над звільненим Слов’янськом.

94251558.jpg 

Емоційне сприйняття виставки підсилювали музичні твори у виконанні бандуристок – студентів Сумського Вищого училища мистецтв і культури ім. Д.С. Бортнянського Юлії Базилевої та Альони Юхтенко. Усі бажаючі могли долучилися до майстер-класів за участі майстринь народного мистецтва Світлани Пікіної та Світлани Бідної, а також студентів СВУМіК ім. Д.С.Бортнянського.

 

Гості заходу ознайомились із матеріалами презентованої виставки та вшанували пам’ять захисників України, які полягли у зоні проведення АТО.

Джерело:
http://museum.sumy.ua

 

http://krasnews.at.ua/news/u_sumskomu_oblasnomu_kraeznavchomu_muzeji_prezentuvali_kulturno_misteckij_proekt_vijskovo_polovij_art/2017-12-07-8881
Джерело: Краснопілля 04_kray_logo
Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: