У Краснопіллі відбувся брифінг правоохоронців

Брифінг начальника Краснопільського відділу Охтирської місцевої прокуратури Петрова А.І., начальника Краснопільського ВП Охтирського ВП ГУПН в Сумській області Дейниченка В.О., начальника СВ Краснопільського ВП Охтирського ВП ГУПН в Сумській області Власенка Р.О.

Начальник Краснопільського ВП Охтирського ВП ГУПН в Сумській області Дейниченко В.О повідомив:

– Протягом 4 місяців 2016 року на території Краснопільського району зареєстровано 502 заяви та повідомлення про кримінальні правопорушення та інші події, із яких внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 114, або 22%.
За 4 місяці на території району скоєно 1 особливо тяжкий злочин та 35 тяжких злочинів.

Найбільш криміногенним селищем Краснопільського району є смт.Краснопілля. Протягом звітного періоду на території вище зазначеного селища зареєстровано 150 заяви та повідомлення про кримінальні правопорушення та інші події, із яких внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 30 (13 із яких розкрито).

Станом на 01.01.2016 року в Краснопільському ВП ГУНП в розшуку перебувало 3 злочинці (2015 – 4). Протягом 4 місяців 2016 року в розшук оголошено 3 злочинця.

З початку 2016 року працівниками сектору кримінальної поліції виявлено 15 кримінальних правопорушень.
За 4 місяців 2016 року дільничними інспекторами поліції Краснопільського ВП розкрито 21 злочин.

Протягом 4 місяців 2016 року дільничними інспекторами поліції складено 102 адміністративних протоколи, в минулому році 70, що на 32 протоколи, або на 45,7% більше:
– за ст. 44 КУпАП (незаконне зберігання психотропної речовини) – 3, в минулому році 1.
– за ст. 51 КУпАП (дрібне викрадення чужого майна) – 4, в минулому році також 4.
– за ст. 154 КУпАП (порушення правил тримання собак і котів) – 2, в минулому році 0.
– за ст. 173 КУпАП (дрібне хуліганство) – 6, в минулому році 8.
– за ст. 173-2 КУпАП (вчинення насильства в сім’ї) – 30, в минулому році 20.
– за ст. 176 КУпАП (виготовлення, зберігання самогону та апаратів для його виготовлення) – 7, в минулому році складено 11.
– за ст. 177 КУпАП (придбання самогону та інших спиртних міцних напоїв домашнього вироблення) – 1, в минулому році складено 0.
– за ст. 178 КУпАП (поява у громадських місцях у п’яному вигляді) – 26, в минулому році 16.
– за ст. 183 КУпАП (завідома неправдивий виклик спеціальних служб) – 11, в минулому році 0.
– за ст. 187 КУпАП (порушення правил адміністративного нагляду) – 10, в минулому році також 10.
– за ст. 192 КУпАП (порушення громадянами строків реєстрації (перереєстрації) вогнепальної, холодної чи пневматичної зброї) – 2, в минулому році 0.»

Начальник слідчого відділення Краснопільського ВП Охтирського ВП ГУПН в Сумській області Власенко Р.О. повідомив:

– За звітний період 2016 року в слідчому відділені Краснопільського ВП (с.Краснопілля) Охтирського ВП ГУНП в Сумській області у провадженні знаходилося 258 кримінальних проваджень.

Всього закінчено 86 кримінальних проваджень, з яких 35 направлених до суду.

Протягом звітного періоду 2016 року строки досудового розслідування, а також строки тримання під вартою підозрюваних осіб, у кримінальних провадженнях, що перебували в провадженні слідчих Краснопільського ВП (с.Краснопілля) Охтирського ВП ГУНП в Сумській області – не продовжувався.

Слідчим підрозділом забезпечено 100 % відшкодування збитків потерпілим.

Слідчі за погодженням з процесуальними керівниками протягом січня-квітня 2016 року звертались до суду для обрання запобіжного заходу у вигляді особистого зобов’язання 9 разів, всі 9 клопотань задоволено.

Начальник Краснопільського відділу Охтирської прокуратури Петров А.І. повідомив:

«Протягом 4 місяців 2016 працівниками Краснопільського відділу Охтирської місцевої прокуратури підтримано державне обвинувачення в суді по 29 кримінальним провадженням По 16 кримінальним провадженням винесено вироки суду, 13 кримінальних проваджень закрито на підставі п.7 ч.1 ст.284 КПК України у зв’язку з відмовою потерпілого від обвинувачення.

Протягом 2016 року Краснопільським відділом Охтирської місцевої прокуратури вивчено стан законності під час використання бюджетних коштів та наданні у власність і користування земельних ділянок. За наслідками вивчення встановлено, що посадовими особами однієї з сільських рад Краснопільського району внесено недостовірні відомості до актів приймання виконаних робіт з капітального ремонту комунальної установи. За наслідками вивчення внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України. Досудове слідство триває.

Крім цього, в ході виконання вказаного заходу встановлено, що під час прийняття рішення однієї з сільських рад Краснопільського району щодо надання у користування земельних ділянок суб’єктам господарювання, депутатами вказаного органу місцевого самоврядування допущено порушення вимог антикорупційного законодавства. За наслідками вивчення Краснопільським відділом Охтирської місцевої прокуратури складено та направлено до суду 3 протоколи про корупційні адміністративні правопорушення, 2 з яких розглянуто та винесено рішення про притягнення особи, яка допустила порушення вимог чинного законодавства до відповідальності».

Також, за наслідками вивчення стану розрахунків за використання державних земель встановлено, що одне з підприємств на території Краснопільського району з травня 2014 року по цей час систематично порушує умови договорів щодо повноти сплати орендної плати за договорами оренди земель сільськогосподарського призначення, розташованих за межами населеного пункту, не виплачуючи її в повному обсязі внаслідок чого виникла заборгованість по сплаті орендної плати. Краснопільським відділом підготовлено позовну заяву про розірвання договорів оренди вказаних земельних ділянок та повернення їх з користування вказаного суб’єкта господарювання.

Крім цього, Охтирською місцевою прокуратурою встановлено факт несплати орендарем за оренду гідроспоруди вартістю 62,5 тис. грн., яка перебуває у комунальній власності однієї з сільських рад Краснопільського району. Краснопільським відділом готується проект позовної заяви про розірвання вказаного договору та стягнення заборгованості за користування згаданим комунальним майном та повернення його територіальній громаді сільської ради.

Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: