Укpaїнa пepeд ceзoнoм: iнтepв'ю Вaлi Ceмepeнкo

51231472.jpg

Зимова Олімпіада в Сочі принесла жіночій збірній України безпрецедентний успіх – бронзу Віти Семеренко у спринті і золото в естафеті в передостанній день Ігор, яке стало першою в історії біатлону України олімпійською нагородою найвищої проби. Свій чималий потенціал команда демонструвала протягом декількох сезонів: місця на п’єдесталі пошани на Кубку світу, срібло на ЧС IBU 2013 року, і, нарешті, перемога на головному з стартів.

Зміни
Як в житті, так і в спорті все швидко тече і змінюється. Стрімко наближається новий сезон, в якому тренером українських чемпіонок стане Григорій Шамрай. Колишня наставниця Надія Бєлова тепер працює з чоловічою командою. У той же час чемпіонка світу Олена Підгрушна пішла зі спорту в політику, зайнявши посаду заступника міністра у справах спорту і молоді. Сестри Семеренко та Юлія Джима продовжують тренуватися, а на вакантне місце в естафеті, швидше за все, буде претендувати ветеран Сочі Наталія Бурдига, якій належить виправдати великі надії.

В Тюмені
Тренування на снігу команда почала в добре знайомій собі Тюмені, де в серпні на ЧС IBU Валя Семеренко виграла срібло у змішаній естафеті та пасьюті. Спортсменка, яка завершила попередній сезон на 8-й сходинці загального заліку КМ, наприкінці минулого тижня в Тюмені погодилася відповісти на кілька наших запитань. Судячи з її реплік, незважаючи на важкий, але успішний олімпійський рік і непросту політичну ситуацію на Батьківщині, Валентина разом з колегами по команді розраховують не на що інше, як… ще більший успіх.

Валя Семеренко: в пошуках мотивації і нових колег по команді

BW: Після такого успішного сезону і Олімпіади, було для команди важко знайти мотивацію на новий сезон? Або більшості не терпілося знову приступити до тренувань?

Насправді, сезон був успішним як для мене особисто, так і для команди. Але в той же час він був складним як емоційно, так і фізично – через Олімпіаду. Ігри проводяться раз на чотири роки, це важливий старт, всі спортсмени до них готуються і хочуть показати свій найкращий результат. Так що минулий сезон був непростим, і, чесно кажучи, коли закінчилася остання гонка, в мене було бажання взяти паузу на новий сезон і відпочити. Перший тренувальний збір з командою я пропустила. А потім не поїхала і на другий, тому що все ще не могла мотивувати себе. Однак час минав, і моя думка змінилася, адже змінився ще ряд факторів. Рішення продовжувати було нелегким, але я повернулася і знову приступила до тренувань.

BW: чи легко знайти заміну Олені Підгрушній? Чи Ви вважаєте, що є кандидатури, готові зайняти її місце?

Знаєте, знайти заміну сильній спортсменці непросто і практично неможливо ось так відразу, але це спорт, тут доводиться весь час іти вперед. Думаю, дуже важливо залучати молодь. Звичайно, перший рік буде непростим, поза сумнівів. У нас в команді було чотири біатлоністки на однаковому професійному рівні, так що в естафеті ми були сильні. В цьому році нам доведеться трохи важко, але нічого, ми все одно будемо боротися.

BW: Якпройшлилітнітренування? Як Ви думаєте, чи зможете показувати успіхи з самого початку сезону?

В цьому сезоні тренери збірної змінилися. Перший тренувальний збір можна назвати адаптаційним, тому що я з ними раніше ніколи не співпрацювала. Але ми непогано спрацювалися, і я їм дуже вдячна за те, що вони дають мені поради і пропозиції. Якщо відносини в команді дружні, якщо є динаміка, то і результат буде хорошим. Сподіваюся, що у нас все вийде і ми зможемо провести сезон на високому рівні.

BW: Чи вдалося впоратися з навантаженнями і не відволікатися на непросту ситуацію у Вашій країні, Україні?

У нас були різні вправи з змінним навантаженням. Думаю, загалом і в цілому все пройшло добре, усе заплановане було виконане. Звичайно, ситуація у нас на Батьківщині не може нас не зачіпати, але я знаю, що Україна – сильна країна, як і самі українці.

BW: В цьому сезоні в першу збірну потрапили молоді і недосвідчені спортсмени. Помітили Ви різницю, тренуючись з молоддю?

На даний момент мене все влаштовує. Я давно хотіла, щоб у команді з’явилися нові молоді люди. Хотілося побачити тих, хто прийде нам на зміну, коли ми покинемо біатлон. Думаю, що тренуватися разом – добре і правильно, тому що ми їм можемо щось підказати, допомогти або дати пораду. Легше освоїтися в професійному біатлоні, якщо поруч з тобою хтось є і якщо є, до чого прагнути.

BW: Як пройшов збір в Тюмені?

Умови в Тюмені дуже хороші. Вперше за весь час, проведений мною в біатлоні, у нас було восьмикілометрове коло для тренувань на снігу. Можу сказати, що тут є все, що потрібно для хороших тренувань і для підготовки на високому рівні; тут дуже зручно, і мені все подобається.

BW: Що буде для Вас пріоритетом у новому сезоні – особисті результати на етапах Кубка світу, естафети або ЧС IBU в Контіолахті?

Звичайно, у кожного спортсмена є особисті цілі, те, чого хочеш досягти. Для мене важливим буде все: особисті гонки на Кубку світу, командні змагання і виступ на Чемпіонаті світу. Це перший сезон після Олімпіади; важко будувати припущення, особливо ще до першого старту. Буде простіше зрозуміти свій стан після перших змагань – тоді мені стане ясно, чому приділити більше уваги і в якому напрямку рухатися далі по ходу сезону.

Джерело: http://www4.biathlonworld.com/ru….se=2292

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: