УВAГA! OТPИМAЙТE З ТPAВНЯ CУБCИДIЇ ЗA CПPOЩEНИМИ УМOВAМИ

19178947.jpg

Роз’яснення щодо нового порядку надання житлових субсидій населенню з 1 травня 2015 року надає заступник начальника управління соціального захисту населення Краснопільської районної державної адміністрації Ігор Данильчик (т. 7-16-01).

Постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2015 року № 106 «Про удосконалення порядку надання житлових субсидій», передбачено новий спрощений порядок нарахування житлових субсидій, який набирає чинності з 1 травня 2015 року (крім пункту 3 постанови).

Пунктом 3 постанови, передбачено, що до 15 квітня та до 1 листопада 2015 року підприємствами, що надають послуги з газопостачання, електропостачання та централізованого опалення, будуть доставлені до споживачів бланки заяв про призначення житлової субсидії та декларації про доходи і витрати.

Таким чином, кожне домогосподарство району одночасно з рахунком для оплати енергоносіїв у квітні та жовтні 2015 року отримає відповідні бланки документів для перевірки права на призначення субсидії.

Відповідно до норм вказаної постанови, передбачено що:

– призначення субсидії відбуватиметься на підставі лише двох документів, які суттєво спрощені, – заяви та декларації;

– запроваджується надання субсидії на 12 місяців, а не на опалювальний період як раніше;

– встановлюється автоматичний принцип надання субсидії на новий період (скасовується необхідність повторного звернення до управління соціального захисту населення для призначення субсидії на новий період у разі відсутності змін);

– надаватиметься право на оформлення субсидій особам, які орендують житло і оплачують вартість житлово-комунальних послуг на підставі письмового договору найму (оренди) житла;

– скасовуються обмеження щодо призначення субсидії з урахуванням майнового стану сім’ї (наявності двох та більше автомобілів, квартир чи будинків, та інш.);

– скасовуються обмеження щодо наявності у складі домогосподарства осіб працездатного віку, які не працюють, не навчаються і не перебувають на обліку як безробітні (при цьому до розрахунку доходу таких осіб враховується дохід на рівні прожиткового мінімуму для працездатної особи – 1218 грн.).

Документи для призначення субсидій можуть бути надіслані до управління соціального захисту населення поштою. У сільській місцевості приймання заяв з необхідними документами для призначення субсидій здійснюють уповноважені особи, які визначаються виконавчими органами сільських і селищних рад.

Рiшення про призначення чи непризначення субсидiї ухвалюється протягом десяти днiв пiсля подання заяви та отримання вiдповiдних вiдомостей.

Субсидія буде розраховуватися на основі доходу за минулий календарний рік без урахування податку з доходів фізичних осіб, інформацію про які зазначено у декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, а для призначення субсидії на наступний період – доходів, відомості про які надаються ДФС, Пенсійним фондом України, фондами соціального страхування, вищими навчальними закладами.

Скасовано необхідність довідок про доходи в тому числі працюючих людей. Перевірка достовірності задекларованих даних буде проводитися управлінням соціального захисту вже після призначення субсидії на оплату комунальних послуг, шляхом подання запитів в відповідні органи та організації. У разі зміни обставин, які можуть вплинути на отримання житлової субсидії, заявник зобов’язується в місячний строк повідомити управління соціального захисту населення.

Одночасно звертаємо увагу, якщо подано неповні чи недостовірні відомості про доходи та витрати зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб, може бути відмовлено в призначенні субсидії або припинено її надання. У такому разі заявник зобов’язується повернути надміру перераховану (виплачену) суму субсидії у подвійному розмірі.

ДОКУМЕНТИ НА ОФОРМЛЕННЯ СУБСИДІЙ НАДІЙДУТЬ ГРОМАДЯНАМ ПОШТОЮ У КВІТНІ.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: