В eкcпeдицiю пiдпpиємcтвaми Кpacнoпiльщини

Літо – пора відпочинку для школярів, тому при освітніх закладах діють табори оздоровлення учнів початкової ланки. Хочемо відмітити, що школярі середньої та старшої ланок також не були обділені увагою. У межах Всеукраїнської експедиції учнівської та студентської молоді “Моя Батьківщина – Україна” за напрямом “Географія рідного краю” учні нашої школи були залучені до практичного дослідження територіальних особливостей розміщення підприємств промислового виробництва та закладів інфраструктури нашого краю.

22056725.jpg

01201391.jpg

05511376.jpg

Учителі-організатори акції, разом з учнями школи, поставили за мету провести краєзнавчу пошукову, науково-дослідницьку роботу із збору матеріалів, статистичних даних, історичних довідок виникнення та розвитку підприємств. А також ознайомитись з їхніми виробничими особливостями. Одночасно переслідувалася мета по використанню та закріпленню отриманих під час навчального процесу знань, збору інформації для наступного навчального курсу.

88457533.jpg

21000775.jpg

71929094.jpg

39262649.jpg

Для учнів такі акції мають і неабияке виховне значення. Адже вони бачать, що біля станків, механізмів чи іншого обладнання стоять люди. Від їхньої праці, відповідальності, знань залежить виробничий процес, якість продукції. Діти оглянули механізми і дізналися, що вони змінюються, осучаснюються і потребують працівників із сучасними знаннями.

63258774.jpg

Нам, учителям, ще доведеться на уроках пояснювати цим школярам, чому маслозавод зустрів нас зачиненою брамою, відмовили в екскурсії до заводу продтоварів тощо. Діти матимуть можливість вивчити особливості ринкової економіки, роль конкуренції, застарілих технологій, пошуку ринків збуту продукції. Та особливо сьогодні вчитель акцентує увагу школярів на те, що серед економічних ресурсів важливу роль відіграє людський капітал. Саме він відбиває рівень розвитку працівників. Адже сучасне виробництво характеризується інтелектуалізацією праці, тобто зростаючими розумовими зусиллями та відповідальністю виконавців у всіх сферах діяльності. Тож наполегливе навчання школярів сьогодні – основа їхнього успішного майбутнього.

Та є ще один важливий економічний ресурс будь-якої країни – це здатність особистості до підприємництва, яка проявляється через такі здібності людини, як уміння започаткувати справу, організовувати процес виробництва, ефективно управляти ним. Не кожна людина має здатність до підприємництва, здатність бути організатором. Адже крім розуміння технологій виробництва, вона може ризикувати, уміє спілкуватися та переконувати інших. Таких особистостей економічна наука називає “золотим фондом суспільства”.

Саме такою людиною постала перед нами Генеральний директор заводу “Михайлівські вогнетриви” Швець Світлана Олексіївна. Вона особисто зустріла екскурсантів і дуже відповідально віднеслась до нашого проекту.

52744159.jpg

33110442.jpg

Вже з того, як провела Світлана Олексіївна цю екскурсію, було видно, що вона компетентна у найдрібніших деталях технологічного процесу. Як турбують цю людину проблеми підприємства: від енергозбереження до вчасної виплати заробітних плат. У голові цієї симпатичної, стильної та сучасної пані директорки помістилося все – від поставок сировини для виробництва цегли до її експорту, від осучаснення технології до збереження технічного складу працівників. До речі, колектив заводу також зустрів нашу екскурсію дуже привітно.

11567529.jpg

По її завершенню діти сиділи за нарадчим столом кабінету директора і вникали у проблеми та перспективи підприємства. Можливо серед них ростуть майбутні підприємці. Ті, хто зможе відновити і осучаснити промисловий потенціал рідного краю.

Тож наша експедиція щиро дякує Світлані Олексіївні та її колективу за надану можливість побачити виробничий процес у дії, за доступ до архівних документів.

52856069.jpg

89754147.jpg

Також хочемо подякувати підприємцям нашого селища Кунцю О. М. та Кунцю К.О., які посприяли екскурсії до заводу по виготовленню комбінованих кормів. Дуже гостинно працівниця заводу Головашова Людмила Вікторівна провела екскурсію.

25510313.jpg

99644323.jpg

23514911.jpg

Продемонструвала школярам ваги, обладнання підприємства та принцип його дії, величезний тік з цікавою пшеницею сорту “Спельта” та нові приміщення, які будуються на території, як задум розбудови цього підприємства.

Експедиція триває, а отже ми продовжуємо знайомити учнів – юних мешканців нашого селища з підприємствами, які зникли, призупинили свою діяльність чи все-таки продовжують працювати. А разом з ними ми обов’язково ознайомимо школярів з тими людьми – харизматичними особистостями, організаторами та інтелектуальними натхненниками, завдяки яким працюють ці підприємства. А, отже, є робочі місця для мешканців селища, є надія на його майбутнє.
Вчителі Краснопільської ЗОШ І-ІІІ ст.
О. Манжула,
О. Ткаченко та учні –
учасники експедиції.

 

http://krasnews.at.ua/publ/zhittja_kraju/jak_gospodarjuemo/v_ekspediciju_pidpriemstvami_krasnopilshhini/9-1-0-743

Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: