Вacиль Кapлeнкo: Peзepв y нac тoчнo є, aлe з ним тpeбa пpaвильнo пpaцювaти

Василь Павлович Карленко (Василий Карленко) – старожил українського тренерського цеху. В тренуваннях головних збірних участі вже не бере, займається наукою, передає досвід молодшим тренерам. Каже, наша країна багата на біатлонні таланти, головне – правильно їх спрямувати. Пан Карленко щойно повернувся з чемпіонату України і розповів UA:БІАТЛОН про нових Семеренко та Підручних.

Василю Павловичу, в фінішних протоколах першості у біатлоністів забагато промахів. Це наслідки вітру чи інші причини?

Це погода, у перші дні змагань вона давалася взнаки. А в останні дні все було ідеально і було приємно дивитися, коли молоді біатлоністи стріляли на рівні. Під’їхав і розстріляв мішені. Порадувало, що вміють стріляти ті, хто скоро мав би замінити наших основних зірок.

У двох останніх гонках, мас-старті та естафеті, не стартували лідери, представники команди “Б”. В чому причина?

Це було домовлено заздалегідь. Адже у них своя підготовка до кубка IBU. Що стосується Дар’ї Блашко, то вони з тренером вирішили поїхати додому, перепочити. Дар’я показала, що серед цих учасників вона найсильніша. Яна Бондар пропускала гонку переслідування за станом здоров’я. Вирішили не ризикувати, адже в неї важливі старти попереду.

У Федерації біатлону неодноразово говорили, що після цієї Олімпіади вся увага буде до молоді, яку треба готувати до Ігор 2022 року. Ви як досвідчений тренер бачите гідну заміну лідерам?

Звісно, бачу. Я під час чемпіонату України протестував близько сотні юніорів. Серед дівчат є “прототипи” сестер Семеренко, я п’ятьох таких помітив принаймні. Чого лише варта Меркушина-молодша! Резерв у нас точно є. Але з ним треба правильно працювати.

Чого не вистачає нашій молоді? В якому напрямку варто працювати, щоб вони дійсно стали топ-біатлоністами?

У сучасному біатлоні нікуди без високих швидкостей. Якщо раніше українці ще перекривали недостатню швидкість якісною стрільбою, то сьогодні цього замало. Подивіться: тепер естафету навіть з ідеальною стрільбою вже не виграти. Тренери, які працюють із юніорами повинні це розуміти і відповідно будувати тренувальний процес. Прогрес помітний.

А як щодо найближчого резерву? У основної чоловічої команди лава запасних закоротка… Ніхто з резервістів поки що не тягне на рівень Кубка світу…

Наша команда “Б” має хороших кандитатів до першої команди. Тарас Лесюк мені подобається. Дивишся на його рухи і помітно, що це потенційний спортсмен високого класу. Але зрозуміло, що роботи ще багато. Віталій Труш теж хороший біатлоніст. Андрій Доценко хоч і прийшов у біатлон пізно, але теж має прекрасні дані. Максим Івко та Антон Мигда теж на рівні, є ще Богдан Цимбал. Він хоч і молодший, але також перспективний.

Як не загубити ці таланти? Історія знає чимало випадків…

Окрім повсякденної правильної роботи їм необхідно багато стартів. Але тут треба обережно. Бо якщо молодого і не готового часто кидати в бій, і він там буде останнім, то можливий психологічний збій. Перенавантажувати і форсувати теж не варто. Добре, що є чимало різних змагань, де цей досвід можна здобувати. В цьому контексті згадую Сергія Семенова. Відтоді, як він побігав поруч з Фуркадом і Шипуліним він став іншим Семеновим. Наша Олімпійська жіноча золота четвірка скільки йшла до успіху? Сестри Семеренко і Олена Підгрушна у Ванкувері на Олімпіаді-2010 виступали, і ще раніше на інших міжнародних змаганнях, а тріумф був у 2014-му.

Яна Бондар щороку розглядається як кандидат на підсилення першої команди, але все ще виступає в команді “Б”. Як вважаєте, Яна ще допоможе основі?

У Яни на хорошому рівні фукціональна готовність, всі знають про її швидкісні характеристики. Є проблеми зі стрільбою, але очевидно то даються взнаки проблеми нестачі змагального досвіду у той період, коли це було потрібно. Я вірю в Яну. Та й не забувайте, що зараз у жіночій команді неабияка конкуренція.

Наскільки за наступних чотири роки може змінитись наша чоловіча команда?

Думаю, що Артем Прима, Сергій Семенов і Дмитро Підручний ще залишаться. Навіть якщо не вдасться вистрелити на Олімпіаді-2018. Так часто буває, що біатлоніст не показав високих результатів на ОІ, але потім проявляє себе за рік чи за два. Тому що в організмі є певні накопичення, які проявляються потім. Валя Семеренко не змогла завоювати особисту медаль в Сочі, але в 2015-ому стала чемпіонкою світу.
https://www.facebook.com/notes….6143811

http://krasnews.at.ua/news/vasil_karlenko_rezerv_u_nas_tochno_e_ale_z_nim_treba_pravilno_pracjuvati/2018-01-03-9006

Джерело: Краснопілля 04_kray_logo

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: