Вчитeль з вeликoї лiтepи

 

 

53329559.jpg

 

Ветерани, шкільні вчителі!
Перед вами схиляються низько
Усі квіти на нашій землі
І до серця торкаються близько.

Теплий, погожий квітневий ранок… Яскраві сонячні промінці лагідно торкаються будівель, весело сповіщають про новий день дзвінкоголосі пташки. Блакитними вогниками розквітли перші весняні квіти, чистими сльозами – росами плачуть берези. Повітря духмянить, п‘янить. Впевнено крокує квітень вулицями селища.

Пам‘ятним цей день є для однієї з найповажніших людей Угроїд – Тетяни Мусіївни Гоч. Сьогодні у неї ювілей – 90 літ – прожитий шлях колишньої вчительки початкових класів, учасника війни, ветерана праці і просто чуйної, лагідної, інтелігентної людини.

49201852.jpg

Народилася Тетяна Мусіївна в селі Рясне, але більшу половину свого життя прожила в Угроїдах, учила діток писати перші літери, складати слова, рахувати. Професію вчителя можна порівняти хіба що із працею каменяра, який щоденно розбиває величезну гранітну скелю важким залізним молотом лише для того, щоб знайти малесенький діамант. Віднайдений діамант заграє в учневі райдужним промінням знань. Протягом 35 років віддавала Тетяна Мусіївна своє серце дітям, знаходила маленькі діаманти серед своїх дітлахів.

46976645.jpg

Витримана, скромна, ввічлива, з почуттям гумору і щирим серцем, відкритим для людей і до цього часу. Сусіди люблять і поважають її, а тому про ювілей уже давно говорять і думають, як привітати ювілярку.

40902454.jpg

Багато випробувань випало на долю вчительки – голод, війна, повоєнна відбудова, виростила і виховала двох синів Віктора й Олександра, має онуків Віту й Олексія, правнучка Семенка. Не забувають свою першу вчительку учні, часто приходять і залюбки згадують шкільні роки.

19059836.jpg

Вражає, що у свої поважні роки Тетяна Мусіївна піклується про свою оселю – у неї завжди чисто й затишно, сама охайна, дбайливо доглядає квіти у садочку, любить поговорити і про політику України, і про районні новини, і про життя селища. Небайдужа до шкільних перетворень. Говорить, що до цього часу сняться уроки і її улюблені дітлахи. Щороку проводжає до школи 1 вересня сусідів-школярів, бажає успіхів і терпіння вчителям.

61847604.jpg

Тож побажаймо цій скромній людині міцного здоров’я. Низький уклін Вам, наша наставнице, і пошани від людей!

Хай скроні не сріблить печаль і журба.
І многіми будуть Ваші літа. 

Н.КОБЗАР.
смт Угроїди.

http://krasnews.at.ua/publ/rozpovidi_pro_zemljakiv/doli_ljudski/vchitel_z_velikoji_literi/4-1-0-156
Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: