ВIД AФГAНУ – ДO AТO

80458100.jpg

Днями у Сумському театрі юного глядача відбувся авторський благодійний концерт нашого земляка, уродженця с. Миропілля, автора-виконавця Володимира Щеглова, на який він запросив активістів волонтерського руху Краснопільщини, з якими тісно співпрацює.

Свого часу чоловік пройшов Афганістан, а нині активно допомагає воїнам АТО. Його авторські концерти, що проходять в тому числі і у гарячих точках, піднімають бойовий дух хлопцям, які воюють на Сході України. Таким чином кавалер орденів Червоної Зірки та «За службу Батьківщині» ІІІ ступеня морально підтримує синів України, кинутих у самісіньке пекло. Приблизно так, як колись до них, афганців, приїздили із концертами тодішні зірки естради.

Пройшовши Афган і буквально повернувшись з того світу після важкого поранення, Володимир почав писати пісні та активно гастролювати не тільки Україною, а й близьким і далеким зарубіжжям. Втрата друзів і пережитий жах тієї війни виливалися сотнями віршів і пісень, які знаходили відгук не тільки в серцях воїнів-афганців, а й людей, яких ця трагедія оминула. Так було до того часу, допоки в життя українців не увірвалася ще одна війна, заступивши спогади понад двадцятип’ятирічної давності.

– Сьогодні я відійшов від близької мені теми афганської війни, бо доля щодня зводить із людьми, у яких болить душа за Україну. Я низько кланяюсь кожному воїну, кожному волонтеру, кожному школяру, в тому числі рідної мені Краснопільщини, які роблять свій вклад у те, щоб ця клята війна нарешті закінчилася, – розповідає Володимир Олександрович. – Про таких треба писати, кричати, співати, писати вірші. Нещодавно присвятив пісню волонтерам, яку вперше виконав на сьогоднішньому концерті, обов’язково включу її в репертуар під час виступів у населених пунктах району, де тепер часто буваю у волонтерських справах.

22534387.jpg

Під час одного з таких візитів до Мезенівки Володимир Щеглов почув виступ старшокласниці місцевого навчального закладу Оксани Веремієнко і запросив її заспівати на своєму авторському концерті. Під оплески глядачів того дня Оксана дебютувала на обласній сцені, виконавши пісні «Одуванчики» та «Два друга». Ось так волонтерська діяльність навіть сприяє пошуку талантів, якими так багата Краснопільщина.

Проводячи паралель між цими двома війнами, мій співрозмовник зазначає, що їх не можна порівнювати.

46619233.jpg

– Тоді, на початку вісімдесятих років тепер вже минулого століття, радянські, у тому числі й українські хлопці, воювали не за свою Батьківщину, а тому й не розуміли, чому повинні вмирати. Сьогодні ж під загрозою опинилася власна держава, земля і навіть рідна домівка, тому нашим воякам не бракує патріотизму: вони готові йти проти танків із лопатами, аби лише не дати загарбникам додаткового шансу на перемогу, – каже Володимир Щеглов, – Росія в плані ведення воєн має великий досвід, це і кілька чеченських кампаній, вторгнення в Грузію, але жодного разу російська армія не знала такої всенародної підтримки, яку має сьогодні українська. Самовідданість українських воїнів, волонтерський рух, у який включилися навіть вихованці дитячих садків, – це те, що сплутало усі карти кремлівським «стратегам», це те, що не здолає найсучасніше озброєння із путінських «гумконвоїв». Ми обов’язково переможемо!

Є новини, цікаві теми? Пишіть motsnyi1976@ukr.net Телефонуйте 050-064-94-14

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: