Вiктop Бacoв: "Xocпicнe вiддiлeння – цe якicнa мeдичнa дoпoмoгa i пcиxoлoгiчний кoмфopт для xвopиx"

50521785.jpg

Багатьом відомо, що 11 жовтня відмічався всесвітній день хоспісної допомоги та паліативної терапії. Важливість цієї дати в тому, що вона займає почесне місце в системі медико – соціального обслуговування незахищених верств населення. Відомо і те, що до теперішнього часу єдиним в області функціонуючим хоспісним відділенням залишається тільки Краснопільський.

Що зроблено за останній час. З початку 2014 року відділення хоспісу розділено на 2 підрозділи – підрозділ чисто хоспісного догляду, для особливо тяжкохворих, та підрозділ паліативної допомоги. Унікальність такого розмежування полягає в тому, що тяжкохворі з відсутньою можливістю за собою доглядати знаходяться відокремлено від інших пацієнтів в стані спокою, умиротворення і максимального догляду з боку медичних фахівців. У той же час хворі, які ще здатні до самообслуговування, знаходяться в іншій частині відділення і не мають жодного психічного дискомфорту на час лікування, тому що оточення їхнє повністю відповідає фізичному стану, який вони самі мають. Це найсучаснішим підходом в рамках Європейського стилю обслуговування хоспісних хворих!

05014205.jpg

До всесвітнього дня паліативної допомоги та хоспісного руху силами колективу відремонтовані боксовані палати відділення, де особливу увагу було звернено на освітлення приміщень та фарбування стін світлими кольорами,я кі викликають максимально позитивні емоції у хворих.

07873516.jpg

За допомогою волонтерів та працівників хоспісу закуплені і встановлені у чотирьох палатах кольорові телевізори із супутниковою антеною та DVD програвачами (!). Таким чином пацієнти не виходячи з палати мають можливість дивитись улюблені телепередачі, що не аби як наближає медичний заклад до домашнього побуту.

16200663.jpg

Головну роль, окрім самого колективу хоспісу, також при зіграли постійні наші меценати – Кунець О.М. та підприємець Кононенко Сергій Вікторович і в цьому році до них долучились Панасенко Г.Д. та В. Ф. Дородько. А завдяки постійній грошовій підтримці студентів медичного коледжу м. Суми в цьому році придбаний на кухню відділення бойлер, завдяки якому тепер є постійно гаряча вода для миття посуду в роздатковій.

15252546.jpg

Окрім зробленого, в недалекому майбутньому планується заміна всього лінолеумного покриття двох коридорів хоспісного відділення. Також придбаний ще один холодильник для загального користування хворими.

Таким чином, взагалі на 25 ліжках відділення на теперішній час є в наявності всього 6 телевізорів, 4 відеопрогравача, 4 холодильника, що повністю задовольняє потреби присутніх хворих. Треба добавити до цього саме той факт, що із 25 вказаних ліжок 7 палат створені лише для 1 хворого, що створює для пацієнтів максимально психологічний комфорт.

Більше того, з початку роботи хоспісу у відділенні працювало 11 медичних співробітників, а з 2014 року – 18(!), що дало змогу створити цілодобові 2 пости медичних сестер і молодшого медперсоналу. Додатково уведена посада буфетниці окремо. Все це дало змогу підвищити якість обслуговування хворих на 100%.

Протягом поточного року бібліотечний фонд відділення став у два рази більшим за рахунок різноманітної літератури.

Більшість палат оснащені нічними світильниками і прикроватними поличками для медикаментів та побутових речей. Завдяки двом душовим кабінкам усі пацієнти регулярно миються та систематично змінюється постільна білизна і переодягаються хворі.

Лікувальна праця спрямована на якісний нагляд за тяжкохворими та симптоматичну терапію. Основна мета цієї роботи – знеболювання і ліквідація любих страждань людини.

Як сказав один із відомих альтруїстів Альберт Швейкер: «Біль для людини завжди був страшнішим за саму смерть!». Тому у відділенні ніколи не чути стогін чи мольби про допомогу, всі нужденні хворі в повній мірі отримують знеболювальну терапію. Адже запобігання любих страждань – це базове право кожної людини!

Якість життя важливіша за її довговічність. Якщо навіть безнадійний стан хворого стає очевидним це не значить, що нічого не можна зробити для цієї людини. Навіть спокійне прийняти неминучого – це вже не аби яка перемога над собою, яка значно послаблює любу безвихідь в цьому житті. Допомога в стражданні – найгуманніша місія хоспісних відділень. Ніхто не повинен помирати наодинці. Надія навіть у самого найтяжчого хворого повинна бути, навіть якщо це надія на легку смерть.

Допомогти хворому жити сьогоденням таким чином, щоб накопичувати щасливі спогади на майбутнє – головний девіз хоспісу. Отже хоспіс і є тим закладом, який робить всю цю роботу професійно і в найвищому ступені гуманно.

У хоспісному відділенні обладнано бокси, де знаходяться тяжкі хворі, які потребують особливого специфічного та індивідуального нагляду .

Усього за 9 місяців 2014 року проліковано у хоспісному відділенні 64 хворих, із них на сьогоднішній виписано додому 52. Із усіх пролікованих у відділенні хворих майже половину становлять пацієнти з онкологічними захворюваннями. Відсоток виконання ліжко/днів по хоспісному відділенню становить 99 (!). А по ЦРЛ він складає 87,7%, а завантаженість ліжка по нашому відділенні дорівнює показнику 218,4, що набагато більше ніж у середньому по ЦРЛ (192,2). Це свідчить про ефективну роботу відділення по його оптимальному навантаженню і велику значимість для району, його функціонування взагалі.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: