ВOЛOНТEPCЬКI XPOНIКИ: ГPOМAДA ПIДТPИМУЄ ПOCТIЙНO

57672193.jpg
 

Одна жіночка вкотре принесла краснопільським волонтерам торбину із крупами та чаєм для наших захисників. Каже, отримала пенсію, вирішила виділити з неї сотню гривень. «Хоч і говорили сусіди, що волонтерська активність громадян знижується, все рівно принесла», – говорить.

От вже ці «сусіди»… Напередодні святкування 9-го травня до нас в редакцію телефонувала бабуся із питанням, чи правда, що ветеранам на мітинг заборонили одягати бойові нагороди? Відгадайте, хто їй таку маячню розповів? Правильно, сусіди, які почули про це з «російського телевізора».

Це ж стосується і «зниження волонтерської активності». Не дочекаються! Як їздили гуманітарні «конвої» із Краснопільщини та Сумщини на передову, у військові частини, так і їздять, як линули посилки до наших хлопців, так і линуть, і буде це тривати скільки, скільки потрібно. Інша справа, що за браком часу не вдається вчасно вести волонтерські хроніки, але це виправимо вже найближчим часом. А поки демонструю жіночці, яка не повірила сусідам, «провізію», яку лише вчора доставили із Бранцівки.

Активність населення «знизилась» настільки, що телефонний дзвінок від Бранцівського сільського голови В. М. Дмитриченка заставив почухати потилиці волонтерів, адже щоб забрати понад 200 банок консервації та понад двох тон овочів авто ресурсів активістів ГО «Краснопілля» не вистачало. Але дякуючи підприємцю із Краснопілля С. Мазі транспортну проблему швиденько вирішили і вже за годину були в Бранцівці.

– Під час концерту до Дня Перемоги зробили оголошення про збір продуктів харчування для українських воїнів, – розповідає сільський голова Володимир Миколайович. – Місцеве населення – переважно люди похилого віку, тож для збору продуктів організували трактор, об’їхали все село і практично ніхто не відмовив. Заробіток бранцівчан, це, здебільшого, пенсії та кошти від здачі молока, тож вільних «живих» грошей не багато, а ось овочів, консервації, сала, тушонки, олії, смальцю люди не шкодували.

До речі, у маленькому селі Бранцівка про життя і буденність військових на позиціях знають не лише з новин чи телебачення. Адже на східних позиціях зараз проходять службу односельчани, тож умовляти нікого не доводилось, аргумент один – там всі наші!

Під час коротенького відпочинку між завантаженням Володимир Миколайович вручає нам дві пари хромових чобіт і розповідає, що їх передав українським воїнам місцевий дідусь. На зауваження сільського голови, що в такому взутті сьогодні вже ніхто не воює, той лише відмахнувся, мовляв, саме у «кирзових» і хромових чоботях дві світових війни виграли, а що таке сучасні берці – сміх один! Не взяти їх – значить образити чоловіка, тож взяли про всяк випадок, а раптом згодяться.

А випадки бувають різними. Згадалось, як нас зупинили під Маріуполем на одному з блокпостів. Перевіряючи документи один із воїнів ледь не закричав від радощів, що ми із Сумщини. Виявляється Максим – наш земляк із Шостки. Дізнавшись, що буваємо тут щотижня, попросив привезти йому берці. Глянули на його ноги – жалюгідне видовище: підошви розламані навпіл.

– Шкіра нічого, надійна, а ось підошва, самі бачите, – невесело усміхається Максим. Тоді один з волонтерів, без зайвих слів просто зняв своє взуття і віддав воїну. Мабуть саме з цієї причини взяли з рук сільського голови ці дві пари хромових чобіт від дідуся. Вони – як символ готовності людей віддати своїм захисникам найдорожче, що в них є.

Військовослужбовці, їх рідні, волонтери, громадські активісти, щиро дякують усім, хто не стоїть осторонь подій, які відбуваються в державі. Щодня переконуєшся, що у нашому районі живе справді багато людей, які не просто не байдуже ставляться до ситуації в країні, а готові вносити і свій вклад у перемогу.

Ми ж вкотре нагадуємо, що діє громадська організація Краснопілля, на рахунок якої можна робити пожертви.

Реквізити ГО "Краснопілля": р/р 260033102984.
код 35906531,
МФО 337568. Назва банку: ТВБВ №10018/041 філії Сумського обл. управління АТ «Ощадбанк».

Тож якщо бажаєте допомогти чимось землякам, які сьогодні несуть службу в зоні АТО, телефонуйте 096-97-42-450 (В. А. Лавріненко).

Якщо хтось із Ваших рідних сьогодні несе службу в зоні АТО і потребує допомоги, звертайтеся за вказаним вище телефоном, своєрідний «штаб» громадських активістів знаходиться в смт Краснопілля по вул. Лермонтова, 5 (магазин «Техмонтаж).

Пам’ятайте, в єдності наша сила!

 

Є новини, цікаві теми? Пишіть motsnyi1976@ukr.net Телефонуйте 050-064-94-14

 

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: