ВOЛOНТEPCЬКI XPOНIКИ: ВIД ЛIКIВ ДO УКPOПУ

64482108.jpg

Україна переживає складні часи, а нація живе в тривозі та очікуванні. Найважче доводиться військовослужбовцям, які мужньо і віддано стоять на захисті миру та єдності нашої держави. Те, в якому стані перебуває Українська армія, як живуть наші захисники, цікавить не тільки їхніх близьких і рідних, але і пересічних громадян. Тому всі небайдужі намагаються підтримати українських військових, про це свідчать наші волонтерські хроніки.

Як тільки стало відомо, що наша армія потребує допомоги, колектив Краснопільського РЕМу без вагань прийняв рішення про її підтримку, перераховували кошти на рахунок ГО «Краснопілля», а тепер відгукнулися і на прохання волонтерів долучитися у зборі продуктів харчування для українських бійців. Вже за кілька днів працівники РЕМу зібрали майже півтори тонни консервації, овочів.

– У нашому колективі є розуміння того, що в такій складній ситуації люди мають об’єднатися і зробити все можливе для забезпечення миру й стабільності в нашій країні, – каже начальник Краснопільського РЕМу В. М. Рижков. – Тому на пропозицію волонтерів про участь у благодійній допомозі військовим, ми відгукнулися всі.

Також вже вкотре долучились до волонтерської діяльності працівники Краснопільського районного суду, зібравши біля півтони продуктів харчування. Події останніх місяців не залишили байдужими жителів Краснопільщини. Ситуація розділила суспільство на тих, хто продовжує жити мирним життям, і на тих, кому доводиться ризикувати життям на війні. На заклик підтримати військових української армії відгукнулися краснопільчани В. П. Сумець, О. Г. Ільченко, Н. Г. В’юник, І. Г. Мірошниченко, С. Дем’яненко, В. В. Скибенко, М. П. Биченко, М. М. Краснощоков, І. Г. Корх, В. П. Таран, Н. А. Янкова, В. М. Шабалін, Г. П. Лавріненко, родини Барна, Новаків, мешканці вулиць Кірова, Калініна, Підлісна, жителі Осоївки П. І. Заїка, А. Пилипенко та багато-багато інших.

Вкотре підтримала заклик допомогти українському війську громада села Покровка, куди проліг наш маршрут. Біля сільського клубу нас вже очікувала його завідуюча А. І. Панченко.

76579352.jpg

– Зробили оголошення по селу, до земляків особисто звернувся сільський голова Сергій Іванович Циганенко, і люди відгукнулись, – розповідає Алла Іванівна, – Це вже не перший внесок покровчан у спільну справу заради перемоги, багато овочів, картоплі зібрали восени, особливо активна в питанні збору гуманітарки молодь. Ось дітлахи написали листи, малюнки і просять передати їх своїм героям.

Часник, цибуля, овочі, картопля, консервація, крупи, олія, сало, сушки – це те, з чим спільний гуманітарний конвой із Сумщини вкотре вирушив на схід. Добру посмішку у волонтерів викликав мішок із сушеним кропом. Кріп – трава сильна, виживе в будь-яких умовах, так само як і наша Україна. Сьогодні «УрОп» – це український опір. «Укроп» зараз – символ гордості, що ти українець. Нас обзивають, а ми сміємося над цим. Ми збираємо гроші для наших дорогих «укрів», які борються за незалежність України. Спочатку це слово звучало як образа, але зараз наші хлопці пишаються, що вони «укри» – воїни із великими хоробрими серцями.

При підготовці циклу волонтерських хронік майже щоразу стаєш свідком різних життєвих ситуацій, інколи не надто веселих, але повчальних і зворушливих. Скажімо під час відправки останньої групи мобілізованих до війська жителів району активісти ГО «Краснопілля» познайомились із дещо сумним молодим сільським хлопцем. Здавалося б, чого юнаку радіти, адже не в круїз їде, а до армії, та при спілкуванні з’ясувалося, що причина смутку зовсім інша. Так сталося, що хлопець ріс в неповній, неблагополучній родині. Щоб прогодуватися, перебивався випадковими заробітками, а за день до відправки, аби зібрати коштів на харчі в дорогу, збирав метал, який так і не встиг здати. Волонтери і працівники райвійськкомату зрозуміли один одного із пів погляду, і вже за кілька хвилин хлопець мав сумку з продуктами харчування, теплий одяг. Стали в нагоді берци, які напередодні приніс волонтерам краснопільчанин В’ячеслав Колибін та теплі в’язані шкарпетки від Г. Л. Патютько. Як же приємно було побачити усмішку на обличчі юнака і хто його знає, можливо він чи не вперше в житті відчув до себе таку увагу і турботу від незнайомих людей. Нехай допомагає хлопцю Бог і щоб в подальшому таланило в житті лише на гарних людей.

Між тим громадське об’єднання «Краснопілля» продовжує підтримувати зв’язки із земляками, які сьогодні боронять Україну на східних рубежах. Нещодавно зателефонував Сергій Шевченко із Грабовського, який зараз знаходиться в одному із військових навчальних центрів, та незабаром вирушає на схід. В розмові повідомив, що є потреба в придбанні кількох паяльних ламп для приготування їжі в польових умовах, адже розводити відкриті багаття в полі неподалік лінії оборони небезпечно. У вирішенні даного питання посприяла підприємець із Краснопілля Оксана Жук, яка до цього вже неодноразово допомагала волонтерам.

Військовослужбовець Ілля Шпігунов виріс у Покровці, проживав на Західній Україні, а коли почалася війна, пішов боронити Україну. У телефонній розмові він повідав волонтерам, що наразі його побратими вкрай потребують медикаментів. Про цю проблему було поінформовано голову Краснопільської РДА Ю. А. Яремчука, який звернувся за допомогою до аптечних закладів Краснопілля і незабаром посилки із ліками на суму 850 гривень відправились тим, хто їх потребує.

А нещодавно підприємець із Краснопілля Наталія Федорівна Шубіна передала для сімей переселенців та для багатодітних родин одяг і взуття, тож якщо поруч з вами проживають ті, хто відчуває потребу в одязі, звертайтеся до Магазину «Техмонтаж», що в Краснопіллі по вул.. Лермонтова, 5.

Військовослужбовці, їх рідні, волонтери, громадські активісти, щиро дякують усім, хто не стоїть осторонь подій, які відбуваються в державі і від¬значають, що у нашому районі живе справді багато людей, які не просто не байдуже ставляться до ситуації в країні, а готові вно¬сити і свій вклад у перемогу.

Ми ж вкотре нагадуємо, що діє громадська організація Краснопілля, на рахунок якої можна робити пожертви.

Реквізити ГО “Краснопілля”: р/р 260033102984.
код 35906531,
МФО 337568. Назва банку: ТВБВ №10018/041 філії Сумського обл. управління АТ «Ощадбанк».

Тож якщо бажаєте допомогти чимось землякам, які сьогодні несуть службу в зоні АТО, телефонуйте 096-97-42-450 (В. А. Лавріненко).

Якщо хтось із Ваших рідних сьогодні несе службу в зоні АТО і потребує допомоги, звертайтеся за вказаним вище телефоном, своєрідний «штаб» громадських активістів знаходиться в смт Краснопілля по вул. Лермонтова, 5 (магазин «Техмонтаж)
Пам’ятайте, в єдності наша сила!

Є новини, цікаві теми? Пишіть motsnyi1976@ukr.net Телефонуйте 050-064-94-14

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: