Выcoкo cидим – дaлeкo глядим!

Учора протягом дня літак Державної прикордонної служби України «Diamond» допоміг у виявленні та затриманні порушників державного кордону.
99247924.jpg
На ділянці відділу «Краснопілля» екіпаж літака на напрямку російського населеного пункту В’язове та українського Попівка помітив сліди транспортного засобу підвищеної прохідності. По гарячих слідах автівку разом з водієм знайшли в районі села Високе. Порушником виявився громадянин України, який перетнув кордон автомобілем «ГАЗ-66» без номерних знаків. В незаконному перетині чоловік зізнався. Автомобіль у нашого співвітчизника вилучили.

Роман Ткач
Прес-служба Сумського прикордонного загону

Наша довідка: Австрійське судно виготовлено з пластикового композитного матеріалу, який легкий і одночасно міцний. Це дозволяє Diamond розвивати крейсерську швидкість в 256 км/год і проводити в повітрі до шести годин. На літаку встановлені два потужних дизельних двигуна, однак Diamond може підніматися в повітря і на одному двигуні. Навігація здійснюється за допомогою системи GPS, аналогічна встановлена на «Боїнгах».

Зараз на українському кордоні працюють три диво-літаки: два – в Одесі та Львові, один – в Харкові, він патрулює кордон від Сумської області до Маріуполя. Вага такого літака – близько 1300 кг (для порівняння, приблизно стільки ж важить Toyota Camry. – Авт.)

Літак обладнаний багатофункціональною камерою, яка може працювати в трьох режимах. Вся картинка записується на електронний носій. Крім того, камера може працювати в режимі нічного бачення. В цьому випадку правопорушники не зможуть сховатися навіть під землею, адже техніка буде реагувати на тепло їхніх тіл. А режим «споттер» дозволяє розглянути номера автомобіля на відстані декількох кілометрів. Порушникам складно уникнути відповідальності. Раніше пілотам доводилося приземлятися і складати протокол, за цей час порушники могли просто втекти. Тепер же вони можуть просто передати всю інформацію про зловмисників по рації співробітникам, які чергують на землі.

Ціна такого “прикордонника” – близько 30 млн. грн.

http://krasnews.at.ua/news/vysoko_sidim_daleko_gljadim/2012-03-07-1573
Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: