Виховний захід у 3(7) класі Краснопільської гімназії

25 лютого 1918 року в Коростені Українська Центральна Рада прийняла Тризуб за офіційний герб УНР. І ось цими лютневими днями наш Державний Герб відзначає своє 100-річчя з дня заснування.
З нагоди цієї події було проведено виховний захід у 3(7) класі Краснопільської гімназії. Юлія Василівна Підопригора, класний керівник, розповіла про історію виникнення символу:
“З найдавніших часів тризуб шанується як магічний знак, свого роду оберіг. Це зображення археологи зустрічали у багатьох пам’ятках культури, датованих першими століттями нашої ери. Відомий серед народів Сходу і Середземномор’я з найдавніших часів, на українських землях з II ст. Існує до 30 теорій походження і значення тризуба (сокіл, якір, символ триєдинства світу тощо). Оскільки Володимир хрестив Русь, то у своєму гербі він зашифрував 3 основи (3 вершини, 3 брата, 3 царі, сім’я – батько матір і дитина – без цього немає сім’ї, а також Бог отець, Бог син і Бог дух святий). Один сокіл нічого б такого не означав і в ньому було б важко замітити щось подібне .
Оскільки хрещення Русі означало звільнення всього руського народу від поклоніння богам, то герб повинен був нести єдність і волю, що він і означає: ВОЛЮ з єдиним Богом і трьома основами”.

30 серпня 1991 року, після проголошення Акту про незалежність України, був прийнятий Національний Державний герб – золотий тризуб на блакитному тлі.


Надсилайте свої новини, статті, привітання на нашу поштову скриньку gromportal@gmail.com

Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: