Винeceнo piшeння пpo вiдшкoдyвaння шкoди, зaпoдiянoї пopyшeнням зaкoнoдaвcтвa пpo oxopoнy лiciв

У червні поточного року Охтирська місцева прокуратура Сумської області в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції в Сумській області звернулась до суду з позовом, в якому просила стягнути з громадян Д. та Р. в солідарному порядку на користь Угроїдської селищної ради збитки, заподіяні навколишньому природному середовищу незаконною порубкою лісу. Також просили стягнути судові витрати у справі.

Позов обґрунтований тим, що згідно вироку суду громадян Д. та Р. засуджено за статтею 246 КК України (незаконна порубка лісу) оскільки вони, без передбаченого Законом дозволу, вчинили поруб чотирьох сиро ростучих дерев породи «Сосна звичайна» на території природно-заповідного фонду ботанічної пам’ятки природи «Парк Харитоненка», що знаходиться на території Угроїдської селищної ради (http://krasnews.at.ua/news….24-7965), чим спричинили державі майнової шкоди на загальну суму 18567 гривень, які залишалися не відшкодованими.

Відповідачі у судове засідання не з’явилися, згідно поданих заяв просили справу розглянути за їх відсутності, позовні вимоги визнали в повному обсязі.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази, допитавши учасників судового процесу, суд задовольнив позов Охтирської місцевої прокуратури Сумської області, та стягнув на користь Угроїдської селищної ради Краснопільського району Сумської області з громадян Д. та Р. у солідарному порядку в рахунок відшкодування матеріальної шкоди завданої лісу внаслідок незаконної рубки дерев 18567 гривень, а також стягнув 1600 гривень судового збору на користь Прокуратури Сумської області.

Рішення суду не було оскаржене в апеляційному порядку.
О. Щербак,
Заступник керівника апарату
Краснопільського районного суду Сумської області

http://krasnews.at.ua/news/vineseno_rishennja_pro_vidshkoduvannja_shkodi_zapodijanoji_porushennjam_zakonodavstva_pro_okhoronu_lisiv/2017-10-09-8536

Джерело: Краснопілля 04_kray_logo
Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: