Xpиcтoc Вocкpec! Вoicтинy Вocкpec!

Кожного дня протягом Великого посту двері Успенського храму смт Краснопілля були відчинені для всіх – звершувалися уставні богослужіння, підносилися молитви за мир в Україні, за онкохворих дітей, за упокій душ померлих. Крім того, у небагатолюдному в будні дні храмі мали змогу звернутися, і зверталися, до Бога у молитвах ті, хто перебуває у складних життєвих обставинах. Також непоодинокими були прохання по духовну допомогу, підтримку та пораду до настоятеля храму протоієрея Іоанна Дубляка.
43278629.jpg

56226564.jpg

25 квітня 2016 року, у Великий Понеділок, отець настоятель відвідав стаціонарне відділення Центральної районної лікарні. Віруючі, які за станом здоров’я не можуть відвідувати богослужіння в храмі, сподобилися Святих Таїнств Причащення та Соборування. Батюшка поздоровив хворих з наступаючим святом Світлого Христового Воскресіння, побажав Пасхальної радості та одужання.

26 квітня отець Іоанн відслужив панахиду по загиблих ліквідаторах аварії на Чорнобильській АЕС. У пам’ять про жертв трагедії над Краснопіллям сумно лунав дзвін.

27 квітня останній раз перед Світлим Христовим Воскресінням була звершена Літургія Передосвячених Дарів, прочитана молитва прп. Єфрема Сиріна з земними поклонами та відслужена панахида.

28 квітня, у Великий Четвер, отець настоятель звершив уставні богослужіння. За літургією святителя Василія Великого причастились майже всі присутні в храмі, а це – декілька десятків чоловік. У проповіді батюшка висвітлив історичну подію Тайної Вечері та її значення для кожного православного християнина. Ввечері, під час служіння утрені Великої П’ятниці, євангельськими читаннями згадано Страсті Христові. Після служіння, звертаючись до прихожан зі словами проповіді, отець Іоанн наголосив на необхідності співпереживання Страстей Христових, оскільки Господь постраждав за всіх – і за нас особисто.

63394451.jpg

29 квітня, у Страстну П’ятницю, прочитано Царські Часи, відслужено Велику вечірню з виносом Святої Плащаниці та повечір’я, під час якого отець настоятель прочитав канон «О распятии Господнем и на плач Пресвятой Богородицы».

62940683.jpg
83206726.jpg

30 квітня звершені уставні богослужіння Великої Суботи.

Освячено хліби та вино для роздання прихожанам для підкріплення душевних і тілесних сил.

68416580.jpg97539791.jpg

Цього ж дня отець Іоанн привітав з наступаючим святом Воскресіння Христового настоятеля храму Різдва Богородиці с. Осоївка Краснопільського благочиння ієрея Андрія Гагенка та передав подарунки його великій дружній родині.

Святкові богослужіння Світлого Христового Воскресіння зібрали до церкви численний народ Божий. Після Пасхальної полунощниці та Хресного ходу, стоячи перед зачиненими дверями храму, як перед Гробом Господнім, віруючі співпереживали головну подію для людства на всі віки – Христос Воскресе! Воістину Воскресе! Молитви та піснеспіви пасхальних утрені, часів та літургії було добре чути і на подвір’ї храму, де до ранку зібралося близько тисячі вірних Української Православної Церкви.

Після освячення пасхальних куличів та інших принесень, щедро окроплені свяченою водою, люди поспішали додому, несучи в душі захоплену з собою з церкви частинку Пасхальної радості.


17275615.jpg

57983243.jpg

Нехай же ця радість, це відчуття світлого всеохоплюючого торжества буде з усіма нами як можна довше. Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

Прес-центр Краснопільської Успенської церкви

 

Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: