Xтo квiтeнь тaк пiдcтyпнo зpaдив?

50020834.jpg

26 квітня годинник життя відрахував 27 річницю Чорнобильської катастрофи. Чорною плямою стала на нашій блакитній планеті трагедія Чорнобиля.

… Місто спало. Була темна квітнева ніч, одна з найкращих ночей року, коли листя зеленим туманом проступало на деревах. Саме ту мирну весняну українську ніч на берегах Прип’яті люди ніколи не забудуть. Вона, як зараз усім здається, була найтихішою. І не сповіщало про біду. Навпаки, всім жителям містечка атомників ще звечора під вихідні природа подарувала гарну погоду. Проте в ту саму ніч, з 25 на 26 квітня, відлік часу став уже далеко не мирним, а бойовим і аварійним. Відлік пішов на години, хвилини, секунди. Над четвертим реактором Чорнобильської атомної електростанції нічну пітьму розірвало велетенське полум’я. Смертоносне полум’я зловісної пожежі висвітлило кожного, хто там працював і жив, і виділило перших із перших – вони ризикуючи життям, кинулися до реактора, аби своїми грудьми перестерегти трагедію.

Допомога в Чорнобиль поступала з усіх сторін. На ліквідації наслідків ЧАЕС працювали і наші односельці: Савіщенко Сергій Іванович, Кулініч Віталій Григорович, Колісник Володимир Іванович, Тимофієв Сергій Іванович і нині покійні Степанко Сергій Іванович, Савченко Володимир Іванович, Вінярський Юрій Олександрович. Ми дуже вдячні цим людям за їх мужність і відвагу, за те, що врятували життя нам і нашим дітям.

58571755.jpg

З нагоди річниці в нашій школі було проведено ряд заходів. Діти з великою цікавістю розглядали книжну виставку, плакати «Чорнобиль – біль і скорбота України»; прослухали усний журнал «Дзвони Чорнобиля», який підготувала і провела шкільний бібліотекар Клочко Н.Г. Із тривогою в серці згадали про ту страшну трагедію, мужніх, героїчних людей; зі сльозами на очах учні декламували вірші, вшанували хвилиною мовчання пам’ять померлих. На подвір’ї школи було проведено конкурс малюнків на асфальті «Сум і біль Чорнобиля», в якому взяли участь учні 5-7 класів. У своїх малюнках вони висвітлили картину тієї страшної трагедії. Також по класах були проведені виховні години на цю тематику.

Пам’ять – це не тільки данина минулому. Пам’ять – це основа майбутнього. Вона не дає нам забути сторінки нашої історії.

Л.Король
педагог-організатор
Ряснянський НВК

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: