Як пiдтвepдити пiльгoвий cтaж, якщo пiдпpиємcтвo лiквiдoвaнo

Пільговий стаж – це період трудової діяльності в шкідливих, небезпечних або специфічних умовах упродовж повного робочого дня. Його наявність за певних умов надає право громадянам на пільгове пенсійне забезпечення, тобто – призначення пенсії раніше встановленого пенсійного віку (60 років), але для зарахування до стажу, який дає право на такий вид пенсії, зайнятість на вказаних роботах необхідно підтверджувати уточнюючою довідкою, адже в трудових книжках відомості щодо характеру виконуваних робіт, щодо зайнятості основною роботою протягом повного робочого дня, проведення атестації робочого місця за умовами праці (як уперше проведеної, так і чергової), відсутні. Видавати такі довідки мають право винятково підприємства, на яких працювала особа, або їх правонаступники.

А що ж робити, якщо правонаступники відсутні (підтвердження пільгового стажу показанням свідків чинним законодавством не передбачено, архівні установи за документами, які перебувають у них на зберіганні, робити висновки щодо виконання (невиконання) особою певних умов праці права не мають), яким чином особі можна підтвердити спеціальний трудовий стаж?

З метою соціального захисту застрахованих осіб відповідно до постанови КМУ від 12.08.1993 року №637 «Про затвердження Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній» та Порядку підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 10.11.2006 року № 18-1, у Сумській області при головному управлінні Пенсійного фонду України діє спеціальна комісія (далі Комісія), основним завданням якої є розгляд заяв про підтвердження пільгового стажу осіб, які працювали на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років.

Для підтвердження Комісією стажу роботи заявник повинен надати заяву про підтвердження стажу роботи, витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а для підприємств, установ, організацій, ліквідованих до 01.07.2004 року та/або щодо яких відсутні дані про проведення реєстраційних дій в Єдиному державному реєстрі, – інші документи, які мають підтверджувати факт припинення підприємства, установи, організації в результаті їх ліквідації (у тому числі архівні), трудову книжку, інші документи, які підтверджують виконання умов, що дають право на пільгове пенсійне забезпечення (будь-які архівні документи про результати проведеної атестації робочих місць (для підтвердження пільгового стажу роботи за Списками № 1 і 2 у періоди роботи після 21.08.1992 року), кадрові документи, журнали обліку, витяги з наказів, посадові обов’язки, довідки про заробітну плату, тощо).

Заяву та документи про пільгову роботу для розгляду Комісією необхідно подавати через територіальне управління Фонду з огляду на місце проживання/обслуговування. Для підтвердження стажу роботи, за потреби, управління надасть заявникам допомогу у зборі необхідних документів. Комісія заздалегідь повідомить заявника про час, дату та місце розгляду заяви. На його бажання заява про підтвердження стажу роботи розглядатиметься у його присутності або в присутності законного представника. Прийняте Комісією рішення направляється як до територіального управління Фонду, так і до заявника. Воно може бути оскаржене в Пенсійному фонді України або в судовому порядку.
То ж працівникам ліквідованих підприємств (без правонаступників) не потрібно чекати досягнення пенсійного віку. Звертатися за підтвердженням пільгового стажу на Комісію можна вже сьогодні.

Для отримання консультативної допомоги з питань порядку підтвердження стажу роботи, що дає право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років просимо звертатись до Великописарівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області за адресою: смт. Краснопілля, вул. Мезенівська, 6, кабінет №2 або за телефоном 7-12-60.
Ірина Паутова
головний спеціаліст
відділу з питань призначення,
перерахунку та виплати пенсій
Великописарівського об’єднаного
управління Сумської області

 

http://krasnews.at.ua/news/jak_pidtverditi_pilgovij_stazh_jakshho_pidpriemstvo_likvidovano/2017-02-03-7343
Джерело: Краснопілля 04_kray_logo
Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: