Є надія на партнерський діалог чиновників і підприємців

02.03.2012 року о 14.00 в приміщенні Краснопільської райдержадміністрації відбулася зустріч-семінар з підприємцями Краснопільського району на тему : «Особливості перевірок контролюючими органами, зміни в законодавстві та особливості просування товаровиробників» , організована “Сумським обласним фондом підтримки підприємництва” Сумської обласної ради та керівництвом Краснопільського району. Так би виглядало чергове повідомлення про формальну подію, але зустріч виявилась досить живою і організаторам вдалося донести мету заходу до підприємців і є всі підстави вважати, що влада зацікавлена в конструктивному діалозі з представниками бізнесу.

Факт проведення зустрічі викликав у підприємців жвавий резонанс і зацікавленість. Велика кількість нововведень в правила роботи підприємців звичайно створює певний дискомфорт в плані недостатньої проінформованості, та і проблем насущних накопилося чимало. Отже люди зібралися.
Підприємців у залі зустрічала привітна дівчина, пропонувала заповнити анкети з питаннями стосовно ведення підприємницкої діяльності. Атмосфера в цілому створювалася організаторами досить невимушена і мала би сприяти досить конструктивному діалогу. Представники фонду наголосили, що серед районів області така зустріч-семінар проводиться вперше саме в Краснопільському районі. З перших же виступів гостей з області відчувалося намагання донести до підприємців позитивні нововведення в законодавчу базу України стосовно обмеження кількості перевірок “спрощенців”, про нові стандарти в роботі податкової служби, та інші важливі для роботи підприємців моменти. Досить зрозумілими були тези про важливість розуміння проблем підприємців чиновниками від влади і т.д. Ну це взагалі позитивне зрушення в бік діалогу і складалося враження, що так воно і буде надалі, але дійшла черга до виступів місцевих представників організацій, з якими доводиться постійно спілкуватися підприємцям – то тут картина змінилася на іншу. Представника податкової служби послухати не вдалося, представник управління Песійного фонду України розпочала свій виступ з переліку санкцій та покарань підприємців у разі певних порушень і закінчила на тій же ноті, що наглядно показало той величезний бар’єр між свідомістю підприємця і чиновника. Склалося враження, що чиновник – це рабовласник, а підприємець це кріпак, який має дуже великий перелік повинностей. Толерантності по відношенню до підприємців не було виявлено. Чесно кажучи слухати було не приємно, відчувалася певна зверхність і психологія жандарма. Доречі з такою ж психологією ще можна зустрітися підприємцю і в податковій службі. Довелося вступити в певну дискусію зробити наголос на те, що підприємці досить свідомі та самодостатні люди, щоб їх постійно тримати в атмосфері адміністративних лещат, замість того, щоб допомагати. Якщо послухати подібний виступ с позиції людини з іншої цивілізованої країни, чи іншої планети, чи взагалі зі сторони – то складається враження, що українські підприємці це дуже складний контингент майже креміногенний і управлінню Пенсійного фонду України доводиться боротися з ним методом профілактичних погроз. Про яку повагу до платника податків можна говорити. Хочу від себе зауважити, що голова Краснопільської районної державної адміністрації Кідіменко Петро Петрович та представники Сумського обласного фонду підтримки підприємництва висловились за партнерський діалог і проявили повне розуміння проблем малого бізнесу. Все ж таки дійсно чиновник є найнятий народом працівник і повинен вирішувати проблеми людей.
Дуже гостро розгорілася дискусія між селищним Головою та працівниками Краснопільського ринку, дискусія теж певним чином нагадувала перестрілку і мала той же відтінок непорозуміння. Скажімо проблема місцевого ринку вже сім років топчеться на місці (про це публічно заявив сам мер Краснопілля). Відчувалося різне розуміння проблем, або небажання їх вирішувати. Дискусія нагадувала діалог німого з глухим. Гостро стояли питання про заборону торгівлі продовольчими товарами на ринку, про відсутність упорядкованності правил торгівлі на провулку Комунальному та прилеглих територіях, взагалі про не визначеність долі ринку. Незрозуміло чому досі не вирішене питання упорядочення торгівлі продовольчими товарами – звучали лише пропозиції заборонити взагалі подібну торгівлю. Ось так лише заборонити чи покарати, а допомогти вирішити проблеми…….??? У нормальній країні на захист її громадянина становиться держава, а тут звучить майже вбивча фраза – та їх там залишилося всього чотири чи п’ять чоловік (мається на увазі продовольчих точок на ринку) – мовляв їх потрібно закрити, а про те що за цими торговими точками стоять сім’ї, діти, люди – не думається. Та і продовольчі товари на ринку для людей – є важливим сигментом в бажанні реалізувати свої потреби як покупця саме на ринку, а ніде в іншому місці. Якщо хочете то це частина ментальності, культури, традицій і т.д. Інша справа створити належні умови, а не руйнувати. Адже відсутність лабораторії це лише привід до санкцій і знищення ринкового сигменту, а як показує практика це питання дуже болюче і може створити певний рівень соціальної напруги. Що з того, що закрили, чи заборонили в Краснопіллі вдалося відновити?
Знову завдяки втручанню голови райдержадміністрації вдалося перевести гостру дискусії в конструктивне русло і намітилися певні плани, що до вирішення наболілих проблем. Були озвучені чіткі пропозиції до підприємців – стати господарями ринку. Також голова районної державної адміністрації проінформував присутніх про економічний стан району, про складності і шляхи вирішення. Економіка району переживає не кращі часи. Нагальним є питання захисту тваринництва, підвищення закупівельних цін на молоко, освітлення Краснопілля.
Дана стаття не є стенографічним звітом, а лише інформацією про захід. Пропоную обговорення.
Автор: Чернієвський Ю. В.
При використанні матеріалів сайту посилання на www.krasnopillya.org.ua обов’язкове.
П.С http://bizhelp.in.ua – корисний ресурс Сумського обласного фонду підтримки підприємництва.

Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: